Довкола води

Ной з ковчегом сильніші за Адама з Євою, «Титанік» також був сильний, але недовго, а Жак-Ів Кусто міг би стати праотцем нового покоління. Але не став. Огляд подій минулого тижня в Україні

 

Потоп тижня

 

 

Тепер усім треба дуже голосно говорити про глобальне потепління. І якщо ми не перестанемо використовувати поліетиленові пакети вже вчора, то кінець світу впаде на голову, а магнітні полюси поламають ноги рептилоїдам.

 

Так треба казати особливо голосно і впевнено людям, які мають безпосередній стосунок до ремонту каналізації і догляду за рештою інфраструктури. Коли багато разів слова авторитетних громадян транслюватимуть медіа, то якось легше сприйматиметься власне плавання від автобуса до тротуару чи назад, можна буде за той час пригадати, що Іхтіандр був позитивним героєм, а поляки у 1982 році здобули "бронзу" на чемпіонаті світу з футболу, який відбувався в Іспанії.

 

Львів повинен змиритися з тим, що вже не є дощовою столицею України, бо в тому плані його переплюнув Київ, який затоплювало за місяць тричі, а Рахів має перспективи стати обласним центром, бо не кожне місто може похвалитися затопленням за півгодини півсотні будинків. Тамтешній мер може задуматися про підвищення власного статусу. Дрібницями у вигляді міської господарки голову собі можна не морочити — треба пам’ятати про глобальне потепління.

 

Море тижня

 

 

Берег біля Бердянська чи Кирилівки можуть загадити так само, як біля Судака чи Ялти, бо і туди дибає «рускій мір». Поки що про масштабний наступ росіян говорять лише як про версію, й у вітчизняному Міністерстві закордонних справ заспокоюють, що то лише можлива можливість — але «дитяче море» РФ визнала власною калюжею, де може бавитися, як їй забагнеться. Після побудову Керченського мосту великотоннажні кораблі мають проблеми з доступом до Маріуполя, а решті суден самі росіяни влаштовують перманентні «маски-шоу».

 

Розмаїті експерти віщують можливість загострення ситуації в Азовському морі вже найближчим часом, з Міністерства оборони «джерела» випускають думки, що ескалація росіянами таки буде, але відомство Полторака до неї готове. Тим часом по мосту між Таманню і Керченським півостровом їздять транспортні засоби на колесах, а вояки на катерах з триколором не переймаються.

 

Зустріч тижня

 

 

Про рандеву канцлера Німеччини і президента Росії говорили, що то буде протокольне дійство і хісна з того чекати не варто. Потім виявилося, що регламент перемовин дуже загадковий і нічого конкретного оприлюднювати не будуть.

 

Інсайдери зливали інформацію про те, що і так всі знали: жінка, народжена в Німецькій Демократичній Республіці, і її співрозмовник, який має погони Комітету державної безпеки, говоритимуть в першу чергу про газопровід Північний потік-2. Цим українців лякали, бо труба по дну Балтійського моря нібито обов’язково зробить усім нам великий гаплик.

 

Можливо, німкеня в брюках і росіянин у такому ж одязі говорили і про міграційні проблеми Європи, про війну в Україні і Сирії, потім про погоду і цьогорічний урожай мозельського винограду, бо за три години тет-а-тет можна побалакати на багато тем.

 

Тим часом американці планують непокоїти тих європейців, яким більше подобається газ з просторів Ямалу, ніж з Філадельфії, а українці переймаються, що наша газотранспортна система буде потрібна цивілізованому світові на захід за Шегинями, як нафтогін Одеса-Броди.

 

Економіка тижня

 

 

«Ми вже перевищуємо прогнозовані показники. Ще раз підкреслюю: можемо рости більше, і наш уряд робить все для цього», — поділився своїм спостереженням прем’єр-міністр Володимир Гройсман і, згідно з інформацією Дерстату, мав рацію. Ця структура порахувала, що у другому кварталі поточного року ріст ВВП досягнув 3,6%, і таким чином росте вже десятий квартал.

 

Натхненні такою інформацією платники податків мають змогу спостерігати рекламу, де фігурує не ефемерний «наш уряд», а конкретний «уряд Гройсмана», і чекати, що у вересні таки приїде до нас місія Міжнародного валютного фонду, яка достойно оцінить усі досягнення, дасть грошей і скаже ще щось приємне.

 

20.08.2018