У Львові на місці "Бригідок" хочуть відкрити ТРЦ з музеєм жертв політичних репресій.

 

Міністерство юстиції отримало пропозицію від інвестора щодо будівництва нового слідчого ізолятора у Львові, а на місці старого – у середмісті, на вул. Городоцькій – пропонують спорудити торгово-розважальний центр і музей жертв політичних репресій, повідомив заступник міністра юстиції Денис Чернишов, передає Укрінформ.

 

«Для реалізації інвестиційного проекту надано до Міністерства юстиції України передпроектні пропозиції, якими передбачено будівництво майнового комплексу нового слідчого ізолятора з плановим наповненням 850 місць на земельній ділянці, наданій у постійне користування державній установі «Личаківська виправна колонія (№ 30)», на вул. Шевченка, 156, у м. Львів», – повідомив Денис Чернишов.

 

За його словами, відповідно до наданих розрахунків, побудувати об'єкти нового слідчого ізолятора планують протягом трьох років, а на земельній ділянці на вул. Городоцькій, 20, де нині розташований СІЗО, передбачено спорудження торгово-розважального центру та музею жертв політичних репресій, що після введення в експлуатацію на безоплатній основі буде передано місцевій громаді.

 

ДенисьЧернишов зазначив, що нині Міністерство економічного розвитку і торгівлі разом з іншими центральними органами виконавчої влади опрацювало пропозиції та повідомило Мін'юст про підтримку будівництва нового СІЗО у Львові.


Водночас головний архітектор Львова Юліан Чаплінський не в захваті від пропозиції, що, втім, до міськради наразі не дійшла, передає Zaxid.net.


«Насправді в нас є багато запитань до цієї ідеї, тому що, в першу чергу, тут є історичне питання щодо використання та пристосування цього комплексу. Друге питання – це конструктивне, бо ми достеменно знаємо, що стан стін цього СІЗО є незадовільний, підлоги постійно просідають і вологість досягає практично третього поверху», – зазначив він.

 

Юліан Чаплінський пояснив, що перед початком будь-яких робіт на території чинного СІЗО необхідно розробити детальний план території та провести громадські слухання.

 

«Тому це доволі довготривалий процес, який, на мою думку, триватиме не менш як рік, в зв’язку з цим необхідна конструктивна співпраця з Міністерством юстиції», – додав він.

 

Мін'юст 3 лютого 2017 року оголосив конкурс із збору передпроектних пропозицій на реалізацію інвестиційного проекту перенесення Київського (Лук'янівського) та Львівського СІЗО за межі центральних частин міст на засадах державно-приватного партнерства.

17.08.2018