На заводі "Артем" у Києві відкрилася виробнича лінія з виготовлення снарядів великого калібру. Підприємство виготовлятиме стрільна для артилерійської установки "Гіацинт" калібром 152 мм. Зі слів експертів, це найбільш дефіцитні в українському війську набої.
Про це повідомила аґенція "Укрінформ".
Президент України Петро Порошенко заявив, що запуск дільниці покладе початок важливому для України серійному виробництву. "Ми з російської агресії проти України і з подій 10-літньої давнини (йдеться про війну в Грузії, – Z) зробили свої висновки. Згідно з моїм дорученням, Рада національної безпеки і оборони України розробила цільову програму, щоб запустити нове виробництво українських артилерійських боєприпасів", – сказав Порошенко.
Зі слів Президента, сьогодні багато країн світу постачають в Україну унікальне обладнання, на якому працюють підприємства оборонної промисловості України, а відомі українські виші готують для них найкращі кадри.
"Ми не лише відновили виготовлення боєприпасів для ЗСУ, а й зробили їх більш точними, більш ефективними, збільшивши потужність та ефективність української армії. Вже найближчим часом ми готові поставити виробництво найдефіцитніших боєприпасів на серійний потік", – наголосив голова держави.
Натомість директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець заявив, що із запуском першої лінії виробництва снарядів калібру 152 мм завод "Артем" (входить до концерну "Укроборонпром") може виробляти як ці найбільш дефіцитні в українському війську боєприпаси, так і снаряди натовського калібру 155 мм та інші.
“Україна розвиває власну боєприпасну галузь, компенсуючи ті втрати, які були завдані їй за рахунок бойових дій на Донбасі, де, зокрема, розташовувалося підприємство “Точмаш” (в окупованому Донецьку, – Z), яке свого часу спеціалізувалося на виготовленні корпусів різних боєприпасів. Зараз за рахунок того, що ми закупили турецьке устаткування, ми маємо можливість поновити виробництво корпусів найбільш дефіцитних боєприпасів великих калібрів та в перспективі перейти на калібри НАТО, використовуючи ту саму технологічну базу, яка сьогодні є на підприємстві “Артем”, – заявив експерт.
Водночас він вказав на те, що наразі забезпечено виготовлення корпусів, частково гільз, а тепер слід зосередити зусилля на розвитку власної хімічної промисловості, яка буде виготовляти, зокрема, порохи, вибухові речовини.
“Боєприпасна програма, яка на сьогодні розвивається в Україні, передбачає роботу за всіма цими напрямами. Виробництво на підприємстві “Артема” поки що стосується корпусів і частково гільз. Нам ще треба зайнятися порохами і гільзами. Якщо це буде вирішено, то можна буде говорити, що у нас дійсно є замкнутий цикл виробництва”, – наголосив Згурець.
Експерт підкреслив, що Україна спромоглася створити умови для забезпечення першочергових потреб війська у дефіцитних снарядах великих калібрів, що відбудеться в найближчій перспективі.
“152-міліметрові артилерійські снаряди нам дійсно потрібні. Їх запаси мають бути суттєво поновлені. Можна говорити і про те, що закупити їх за кордоном більше не можемо, бо їх ніхто вже не виготовляє. А у нас достатньо велику роль відіграють ці системи великого калібру, у нашій системі оборони”, – додав Згурець.
Зі слів експерта, устаткування на заводі дозволяє також виготовляти артснаряди натовського калібру 155 мм, потреба у яких є очевидною з огляду на очікувану появу в українському війську самохідної артилерійської установки “Богдан” із калібром 155 мм.
Крім того, ДАХК "Артем", що входить до складу ДК "Укроборонпром", “з нуля” виготовляє авіаційні некеровані ракетні снаряди С-8, які також дуже затребувані в українському війську, додав фахівець.
10.08.2018