На Жовківщині збудують квартал для переселенців.

 

Цього місяця на території села Ситихів у Жовківському районі Львівщини розпочнеться облаштування житлового кварталу для переселенців з Криму та Донбасу. На 14 гектарах планують збудувати 110 особняків, молитовний дім-мечеть для кримських татар, греко-католицьку церкву та іншу необхідну інфраструктуру, передає Zaxid.net.

 

Детальний план території для будівництва кварталу садовим кооперативом переселенців «Малі Дубляни» біля Ситихова (належить до Дублянсьої міськради) Жовківська районна адміністрація затвердила ще у серпні минулого року. Ідеться про 128 земельних ділянок поза межами населеного пункту загальною площею 14 гектарів. З них 110 ділянок передбачені для будівництва житлових будинків площею 72 м2 кожен. Як уточнив міський голова Дублян Василь Попович, Дублянська міська рада уже виділила 64 земельні ділянки переселенцям під житло, на решту ще розробляється проектна документація.


Детальний план забудови території. Zaxid.net.

 

Оскільки ці земельні ділянки розташовані фактично у полі, перед початком будівництва сюди проведуть водогін та електрику. Керівник кооперативу «Малі Дубляни» Рустем Еміралієв розповів, що роботи з проведення комунікацій розпочнуть уже в середині серпня, а профінансують їх турецькі донори, зокрема мусульманська організація «Арраїд» (близько 40% майбутніх жителів майбутнього поселення переселенців – кримські татари). Комунікаціями планують частково забезпечити і сусідні земельні ділянки, які у 2016 році виділила бійцям АТО Львівська ОДА. У вересні також за донорські кошти переселенці планують збудувати асфальтовану дорогу до села Ситихів та щебеневу дорогу на території житлового кварталу.

 

Наступний етап будівництва передбачає зведення за кошти турецьких донорів молитовного дому – мечеті. Також у межах кварталу переселенців збудують греко-католицьку церкву.

 

Окрім того, на території кварталу переселенців збудують кілька магазинів, аптек та дитячий і спортивний майданчики.

 

Будівництво житла стартує після завершення проведення водо- та електропостачання. Кошти на зведення будинків, де житиме 307 переселенців з Криму та Донбасу, планується брати в кредит. За словами Рустема Еміралієва, зараз ведуться перемовини з урядом Німеччини стосовно низьковідсоткового кредиту для будівництва цього житла. За попередніми оцінками, на зведення 110 будинків необхідно близько 50 млн грн.

 

Рустем Еміралієв додав, що будівництво кварталу переселенців біля Ситихова взяв під патронат Меджліс, відтак робота з донорами ведеться активно і результативно.

07.08.2018