Співпрацю американського політичного технолога Пола Манафорта, котрого судять у США за фінансові махінації, фінансував на користь Віктора Януковича та Партії регіонів український олігарх Рінат Ахметов.
Таку заяву на суді в Александрії, штат Вірджинія, виголосив свідок прокуратури політичний консультант Тед Девін, повідомляє "Голос Америки".
Відповідаючи на запитання, Девін сказав, що Манафорт використовував опитування й цілеспрямовану політичну рекламу для підвищення популярності підтримуваного Росією Януковича та його перемоги на президентських виборах 2010 року.
У перший день слухань прокуратура заявила, що Манафорт отримав з України принаймні 60 мільйонів доларів, які він приховав від оподаткування.
Манафорт відкидає усі обвинувачення.
Адвокати ж назвали свого підзахисного талановитим консультантом, який досяг вершин в американських та міжнародних політичних колах. Вони доводять, що він не мав намірів приховувати інформацію від американської податкової служби і що його зрадив колишній бізнес-партнер Рік Ґейтс. Захисники Пола Манафорта звинувачують Ґейтса у нечесності, привласненні грошей партнера і в поданні неточної інформації бухгалтерам, які готували податкові декларації Пола Манафорта.
Під час засідання суддя Джон Елліс закликав сторону обвинувачення обережніше використовувати слово "олігарх" стосовно заможних українців (напевне, йдеться про Ріната Ахметова). На погляд судді, воно асоціюється з "мерзенними" людьми і формує неґативне ставлення, наголошуючи на їхній "провині".
"В Америці так не робиться", – заявив суддя.
Манафорт співпрацював з Партією регіонів упродовж 10 років, поки Янукович не втік до Росії, а Партія регіонів не розпустилася. При цім він певний час консультував і "Опозиційний блок". Згодом, у 2016 році, Манафорт очолював виборчий штаб Дональда Трампа.
У червні 2016 Манафорт був одним з учасників зустрічі у Нью-Йорку з російською юристкою, яка обіцяла представникам штабу Трампа компрометуючу інформацію про його суперницю на виборах Гілларі Клінтон.
Президент Трамп неодноразово звинувачував розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера у політично вмотивованому “полюванні на відьом” і відкидав припущення про змову представників його виборчої кампанії з Росією.
02.08.2018