Група поляків намагалася здерти загорожу з левів на Цвинтарі Орлят.

 

Група поляків пошкодила щити довкола скульптур левів на території польських військових поховань 1918-1920 рр. на Личаківському цвинтарі. Одного з нападників затримала поліція – суд постановив стягнути з нього штраф розміром у 85 гривень.

 

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради. 

 

 

Як розповів директор ЛКП "Музей «Личаківський цвинтар»" Михайло Нагай, наліт відбувся у суботу у проміжку 16-17:00, коли близько десятка молодиків спортивної зовнішності почали ламати й виривати щити.

 

У неділю у Львові вже провели судове засідання над затриманим. Порушник визнав провину. За результатами засідання його оштрафували за статтею про дрібне хуліганство, передбачивши також 340 грн судового збору.

 

"Цей чоловік польською повідомив, що вирішив «визволити левів». Це абсолютно неприпустима поведінка, яку інакше як провокацією назвати не можна", – заявив директор Личаківського цвинтаря Михайло Нагай у коментарі виданню Zaxid.NET.

 

 

"Вони пошкодили щити, повиривали цілі шматки і рушили до входу. Вже на вході цих людей спробувала затримати наша охорона. Однак чоловікам вдалося вирватися за браму, і там вони почали розбігатися хто куди", – розповів про обставини затримання пан Нагай.

 

Під час конфлікту провокаторів з охороною вулицею Мечникова проїжджала машина патрульної поліції – вона й допомогла затримати одного з вандалів.

 

Затриманого звати Матеуш Пасек, він із Кракова.

 

29.07.2018