У Києві відбулася хресна хода з нагоди 1030-ої річниці хрещення.

 

У хресній ході з нагоди 1030-ої річниці хрещення України, зорганізованій Укранською православною церквою Київського патріархату та Українською автокефальною православною церквою, а також підтриманою державними органами, взяло участь 65 тисяч осіб – втричі більше, ніж напередодні в акції Московського патріархату.

 

Такі дані оприлюднила Національна поліція України.

 

 

"У ході взяло участь біля 65 тисяч осіб. Ситуація була спокійна та контрольована", – прокоментував перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

 

Як пише аґенція "Укрінформ", хресний хід "Молитва за Україну та українську помісну православну Церкву", котрий вирушив від Володимирського собору, очолив патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. У колоні також ішов Президент Петро Порошенко з дружиною Мариною.

 

Як і торік, у колоні була група військовиків, які захищали країну від російського агресора на Донбасі. В колоні йшли і військові капелани, які напередодні отримали нові підрясники оливкового кольору, освячені Філаретом у Михайлівському соборі Києва.

 

 

Одночасно від Бессарабської площі вирушила хода парафіян Української автокефальної православної церкви на чолі з митрополитом Макарієм. Ця колона приєдналася до основної, і вони разом рушили спільно до Володимирської гірки, де відбувся спільний молебень.

 

Хресна хода розтягнулася на кілька кілометрів: "голова" колони була вже на Володимирській гірці, а "хвіст" щойно вийшов на вулицю Володимирську неподалік від Володимирського собору, звідки і стартував хід.

 

Як свідчить "Радіо Свобода", по завершенні молитви біля пам’ятника князю Володимиру предстоятель УАПЦ митрополит Макарій та патріарх Філарет обійнялися. Вони також закликали до створення єдиної помісної Церкви.

 

 

"Ми цим хресним ходом святкуємо дві перемоги: створення єдиної в Україні православної Церкви – правдивої, української. І друга – перемога над нашим зовнішнім ворогом", – заявив Філарет.

 

На переконання патріарха, підтвердженням об'єднання українського православ'я є присутність на урочистостях у Києві делеґації Вселенського патріарха Варфоломія, "який має твердий намір дати українській Церкві томос про автокефалію нашої Церкви".

 

29.07.2018