Климпуш-Цинцадзе стала на захист президентського вето на "ліси".

 

Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеґрації Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила на підтримку президентського вето на закон №5495 "щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів" і висловила обурення риторикою популістів, котрі "знову хочуть убити двох зайців" – "посприяти зароблянню брудних грошей і створити проблеми у наших взаєминах з ЄС".

 

Про це Климпуш-Цинцадзе написала на своїй сторінці у Facebook.

 

"Не брешіть про те, що Президент наклав вето на боротьбу з контрабандою. Президент наклав вето на консервацію схем і збагачення їхніх вигодоотримувачів. Адже його зауваження стосуються не норм закону про посилення відповідальності за рубки – ці зміни і Президент, і уряд підтримують", – наголосила віце-прем'єр.

 

"Так, треба вирішувати проблему через жорсткий облік деревини, підвищення кримінальної відповідальності за незаконні вирубки та "чорний" продаж, через пріоритизацію екологічних завдань. І це ні в кого не викликає заперечень", – додала пані Іванна.

 

Климпуш-Цинцадзе нагадала, що Президент чітко вказав на причини свого рішення – "а саме на грубе порушення наших угод із СОТ і ЄС", з котрим законодавці повелися "як слон у крамниці з посудом, а не як цивілізований учасник міжнародних взаємин".

 

"Один мораторій ми вже маємо. Саме дякуючи вашій “турботі”, галузь пішла в тінь, а замість вирішення реальних екологічних проблем з облисінням наших лісів маємо зростання обсягів незаконних рубок до небачених розмірів. Поясніть людям, яких ви так безсоромно дурите, влаштовуючи на телеканалах шоу з коровами і спіднім, одну просту річ: як можна захищати дерева, незаконно вирубуючи їх? Два роки вихваляєтеся виборцям, що доклалися до мораторію на експорт необробленої деревини і подаєте це за велику заслугу. Але ж факти не завжди можна буде затуляти гаслами. Скажіть, хто виграв від вашого мораторію? Ліси рубають і так само вивозять за кордон, от тільки на папері вони називаються дровами. З України виїжджають дрова, а в ЄС уже потрапляють кругляком. Величезні гроші ідуть поза бюджетом і цементують чорні схеми, які ви подаєте за праведне", – обурилася віце-прем'єр.

 

Климпуш-Цинцадзе наголосила, що виробники далі скаржаться на брак сировини через відсутність прозорого ринку, "і мораторій скаламутив там воду ще більше". Наразі ж інвестують "хіба що в пилорами".

 

"Під виглядом порятунку екології популізм намагається попіаритися на біді, яка справді є нагальною і вимагає від нас рішучих дій. Рішучих, але не таких незграбних, як чинять популісти, зображаючи Україну безвідповідальним партнером, де бажання товстосумів стоять вище за національні інтереси та міжнародні домовленості", – підсумувала Цинцадзе. І закликала популістів, ідучи до телекамер, "ретельніше обтрушувати тирсу зі своїх дорогих костюмів".

 

26.07.2018