Служба здоров'я припинила виплати лікарні Калуша через порушення.

 

Національна служба здоров'я України припинила виплати Центру первинної медико-санітарної допомоги в Калуші через порушення з укладанням декларацій із пацієнтами.

 

Про це повідомив керівник НСЗУ Олег Петренко на своїй сторінці у Facebook.

 

"У ЦПМСД міста Калуш внесли в електронну систему охорони здоров’я 44 тисячі декларацій за 15 днів. Це означає, що процес внесення відбувався безперервно 24 години на добу. Лише 40 секунд на кожну декларацію", – поінформував Петренко.

 

НСЗУ також зауважила, що в Калуші всі 44 тисячі декларацій було підтверджено через документи, що посвідчують особу. Водночас, як свідчить практика НСЗУ, найбільш розповсюдженим і зручним способом реєстрації є SMS-мельдування через персональний мобільний телефон, натомість документи подають переважно в тих виняткових випадках, коли у пацієнта немає "мобілки".

 

"За нашою статистикою, в середньому 3-4% декларацій підтверджуються через документи, решта – через SMS", – зауважив Петренко.

 

"Такий незвичний вибір спосіб реєстрації в cистемі декларацій пацієнтів у Калуші – тривожний дзвінок для Нацслужби здоров’я. Тому ми зупинили виплату до з’ясування ситуації та проведення перевірки", – поінформував керівник НСЗУ.

 

"На жаль, виявилося, що заклад вносив декларації в систему на підставі декларацій незатвердженої форми, які були заповнені від руки. Замість того, щоби робити це в електронній системі, як того вимагає закон. На частині цих “декларацій” взагалі немає підписів пацієнтів. Номери декларацій, які автоматично повинна присвоювати система, вписані в декларацію вручну", – здивувався Петренко.

 

"Ми розуміємо ситуацію, яка склалася у ЦПМСД міста Калуш. Адміністрація закладу повинна здійснити виплату заробітної плати персоналу шляхом підписання звіту за "червоним списком" – за тарифом 240 грн на пацієнта на рік без застосування вікових коефіцієнтів – й отримати кошти від НСЗУ. Після того, як декларації будуть укладені у передбачений законом спосіб, заклад зможе отримати оплату за "зеленим списком". Адміністрація закладу мусить слідкувати за дотриманням законодавства, щоб уникати подібних ситуацій у майбутньому", – розтлумачив чиновник.

 

Керівник НСЗУ додав, що служба уклала 161 договір із закладами, що надають первинну допомогу, "і лише в одному випадку до цього часу не були здійснені виплати".

 

Олег Петренко підкреслив, що "цільове використання бюджетних коштів НСЗУ буде забезпечено", однак "далі з нами працюватимуть лише ті медзаклади, керівники яких готові до життя за правилами".

 

23.07.2018