Куба відмовилася від побудови комунізму.

Нова конституція країни леґалізовує приватну власність на засоби виробництва.

 

 

Національна асамблея народної влади – парламенту Куби – в неділю, 22 липня, одностайно схвалила проект нового основного закону країни, який відкриває шлях до подальшого розвитку ринкової економіки і розширює права громадян. Глава держави Міґель Діас-Канель після закінчення голосування заявив, що конституційна реформа «посилить згуртованість кубинців навколо революції». Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Нова конституція Куби, яка містить 224 статті, вже не ставить за мету побудову комуністичного суспільства. Документ леґалізує приватну власність і відкриває шлях до узаконення одностатевих шлюбів. Надалі влада в країні буде розділена між главою держави і керівником уряду. З цією метою на Кубі знову, після півстолітньої перерви, запроваджується посада прем'єр-міністра.

 

Правляча на Кубі Комуністична партія ще раніше схвалила проект нової конституції, яка прийде на зміну основному закону, ухваленому 1976 року. З 13 серпня – дня народження покійного лідера кубинської революції Фіделя Кастро – і до 15 жовтня цей документ винесуть на всенародне обговорення.

 

Міґель Діас-Канель закликав співгромадян активно й осмислено обговорити проект нової конституції, який, за його словами, відображає «нинішній день і майбутнє вітчизни». Він запевнив, що кожен кубинець може вільно висловлювати свою думку.

23.07.2018