МЗС чекає пояснень від ОБСЄ через витік на користь Росії.

 

Міністерство закордонних справ України чекає пояснень від Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ через повідомлення про витік службових даних СММ на користь спецслужб Російської Федерації. МЗС вважає, що члени місії могли опинитися перед загрозою.

 

Про це йдеться в коментарі, опублікованому на офіційному сайті МЗС.

 

"МЗС України зі стурбованістю сприйняло повідомлення про загрозу безпеці членів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні внаслідок ймовірного втручання спецслужб Російської Федерації у роботу СММ, що спрямоване на дискредитацію спостережної діяльності СММ відповідно до її мандата. Відтак МЗС звернулося до СММ з проханням поінформувати про заходи, що будуть вжиті для недопущення повторення подібних випадків у майбутньому", – заявили у зовнішньополітичному відомстві.

 

Українська сторона засудила будь-які дії, "що негативно впливають на безпеку спостерігачів СММ, зокрема погрози на їхню адресу, обмеження свободи пересування або викрадення службової чи приватного характеру інформації".

 

"МЗС України рішуче засуджує продовження Російською Федерацією цілеспрямованої політики агресії проти України, у тому числі через підрив авторитету СММ та перешкоджання реалізації місією її мандата", – йдеться у заяві.

 

Як писав Z, скандал довкола ОБСЄ спалахнув після того, як німецька телекомпанія ARD повідомила: російська розвідка отримала внутрішні документи команди спостерігачів ОБСЄ, котрі займаються моніторингом конфлікту на сході України, – йдеться про досьє з особистою інформацією про працівників місії, включно з їхніми номерами телефонів, звичками, типами жінок, які їх приваблюють, фінансовим становищем і схильністю до вживання алкоголю. Найімовірніше, цю теку викрав російський шпигун, котрий теж входив у склад місії ОБСЄ.

 

Окрім того, Федеральної служба безпеки Росії нібито отримала внутрішні рапорти про інциденти в районах, контрольованих проросійськими сепаратистами, та повідомлення заступника голови місії Александра Гуґа (Alexander Hug). Також йшлося про викрадення аґентами ФСБ детальних планів спостережного обладнання ОБСЄ.

 

Спеціальна спостережна місія ОБСЄ в Україні висловила стурбованість у зв'язку зі шпигунською діяльністю, яка підриває їхню роботу. "Місія стурбована будь-яким ймовірним порушенням її безпеки і має намір ретельно вивчити всі твердження відповідно до встановлених процедур", – йдеться в заяві місії.

 

19.07.2018