Омелян: Електрички бідують через те, що половина пасажирів – "зайці".

 

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що понад половина пасажирів електричок їздять "зайцями". А без співпраці залізниці та місцевої влади у приміських перевезеннях через 5-10 років електрички просто зникнуть.

 

У такий спосіб Омелян під час свого перебування у Львові прокоментував ситуацію, коли пасажири, які не вміщаються в електрички і дизельні потяги, блокують рух залізничного транспорту, передає "Укрінформ".

 

“Приміське залізничне сполучення у всіх країнах світу є дотаційним. І Україна не має бути винятком, але, на жаль, є. Укрзалізниця виконала рекомендацію міністерства – почала вкладати кошти в оновлення електричок. А ось місцева влада не поспішає співпрацювати із нею у цьому напрямку, хоч і зацікавлена у тому, щоб робітники доїжджали потягами до місць праці у містах”, – зазначив міністр.

 

З його слів, транспортникам слід провести переговори із місцевими органами влади щодо компенсації залізниці збитків за перевезення на потягах місцевого сполучення. При цім варто налагодити 100-відсотковий облік пасажирів. Бо зараз 50 відсотків із них їздять “зайцями”, прорахувати реальну вартість пасажиро-кілометра і вийти на нормальну економічну формулу.

 

Омелян наголосив, що місто має бути зацікавленим у наповненні робочою силою, відтак мусить створювати нормальні умови для перевезення людей, а не перекладати цю проблему лише на залізницю, резюмував міністр.

 

Міністр інфраструктури також пояснив проблему з нестачею місць у поїздах на популярні напрямки.

 

“Все дуже просто: попит на пасажирські перевезення зростає, кількості рухомого складу не вистачає. Бо коштів в це ніколи не інвестували. Їх або крали, або списували на пріоритетні для залізниці вантажні перевезення. Але й там великої радості немає. 25% продукції українських компаній не були перевезені Укрзалізницею через відсутність тяги, не кажучи про вагони”, – зазначив міністр.

 

Омелян наголосив, що допоки не буде кардинального рішення щодо очищення компанії, підвищення її ефективності і реальної боротьби з корупцією, то не буде ладу на підприємстві.

 

Міністр інфраструктури, як виглядає, невдоволений залізницею після того, як витиснув звідти Войцеха Бальчуна. З його слів, щорічно з компанії зникає в невідомих напрямках 15 мільярдів гривень. “Головне, щоб розслідування щодо них не тягнулось надто довго. Адже воно вже триває три роки”, – сказав Омелян.

 

18.07.2018