Дніпропетровську і Кіровоградську області перейменують.

 

Комітет Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя схвалив внесення змін до Конституції України для перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей, передає НВ.

 

Згідно зі запропонованими змінами до Конституції, Дніпропетровська область отримає назву Січеславська, а Кіровоградську буде перейменовано в Кропивницьку.

 

Відтак комітет рекомендує парламенту включити законопроекти №8329 і №8380 про перейменування областей до порядку денного і, згідно з процедурою внесення змін до Конституції, направити в Конституційний Суд.

 

У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти: про перейменування Дніпропетровської області в Січеславську, а Кіровоградської – в Кропивницьку. Як передбачено процедурою внесення змін до Конституції, кожен зі законопроектів ініціювали понад 150 народних депутатів.

 

У червні парламентський комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримв перейменування двох областей в межах декомунізації.

 

Обласний центр Дніпропетровської області перейменували в Дніпро у 2016 році. Того ж року був перейменований обласний центр Кіровоградської області – у Кропивницький.

11.07.2018