Угорщина не блокуватиме заяву НАТО-Україна-Грузія.

 

Угорщина продовжить блокувати всі зустрічі України та НАТО на вищому рівні через закон про освіту, але не блокуватиме заяву за підсумками зустрічі НАТО-Україна-Грузія.

 

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто перед початком саміту НАТО, повідомляє видання "Європейська правда".

 

"Угорська позиція щодо України залишається незмінною. Угорський уряд не дозволить скликати будь-які зустрічі на вищому рівні або на рівні міністрів на рівні Україна-НАТО та накладатиме вето на всі спільні двосторонні заяви НАТО та України", – сказав Сіярто.

 

Так, міністр заявив, що уряд Угорщини блокуватиме прагнення України до євроатлантичної інтеграції, "доки Україна не припинить позбавляти меншини своїх прав і не поверне права, які були скасовані".

 

"Уряд Угорщини не буде застосовувати своє право вето щодо саміту з безпеки Чорноморського регіону, який буде проводитися за участю Грузії та України, або у зв'язку із спільною заявою, яка буде випущена після зустрічі", – додав він.

 

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив: офіційний Будапешт на саміті в Брюсселі блокуватиме будь-яке рішення за підсумками зустрічі з Україною та Грузією. Угорщина також заблокувала проведення комісії Україна-НАТО – натомість дала згоду на проведення "чорноморської" зустрічі.

 

11.07.2018