Клімкін обурений затримкою рейсів із туристами.

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що компанії, котрі спричинилися до того, що українські туристи не змогли вчасно вилетіти з низки країн, мусять отримати покарання.

 

Про це Клімкін написав на своїй сторінці у Facebook, коментуючи наростаючу кризу з вивезенням українських туристів. Уже кілька діб кількасот українських туристів не можуть вилетіти із Тунісу. Пізніше подібна проблема повторилася з Єгиптом, Туреччиною. У понеділок така історія спіткала й відпочивальників на Мальорці (Іспанія).

 

Міністр запевнив, що українські консули роблять усе, щоб допомогти сотням співвітчизників, "які через недобросовісність авіаперевізників та туроператорів потрапили в пастку в аеропортах".

 

Пан Павло зазначив, що МЗС віддавна закликає українців користуватися послугами лише якісних туроператорів. "Не хочу твердити, що МЗС передбачало настільки гостру кризу, але наш консульський департамент, готуючись до сезону відпусток, який для консулів завжди означає посилену роботу, неодноразово звертав увагу на наявні хронічні проблеми", – зазначив Клімкін, додавши, що у травні МЗС також проводило спеціальну нараду на тему можливих ризиків.

 

Голова зовнішньополітичного відомства зробив із тієї розмови висновок, що деякі особи "в погоні за наживою взяли на себе завідомо непосильні зобов’язання". "Такий підхід до справи важко пояснити. Якщо бізнесмени від туризму просто сподівалися, що старі зношені літаки, дасть Біг, витримають всі перевантаження, то це означає, що вони ще й наражали на ризик своїх пасажирів, а це робить ситуацію ще серйознішою", – обурився міністр.

 

Павло Клімкін вважає, що за туристичний бізнес слід взятися ґрунтовно. "Нам треба не просто санувати наслідки подібних неподобств, а нарешті звернути увагу на причини, які їх породжують. Компанії, які спричинили туристичний колапс, мають за це відповісти. Ретельний і всебічний аудит має з’ясувати, чому вони не виконують умов ліцензій і чи взагалі здатні їх виконувати. І робити це треба не колись, а прямо зараз. Досить по-страусячому ховати голову в пісок", – наголосив Клімкін.

 

02.07.2018