Михеїла Саакашвілі засуджено в Грузії до шести років в'язниці.

Його визнано винним в організації нападу на депутата Валерія Гелашвілі.

    

 

Суд Тбілісі в четвер, 28 червня, засудив заочно колишнього президента Грузії Саакашвілі до шести років позбавлення волі за організацію нападу на депутата Валерія Гелашвілі. Саакашвілі також позбавили на два роки і три місяці права обіймати державні посади. Про це повідомив грузинський інформаційний портал Apsny.

 

Нагадаємо, що Гелашвілі був жорстоко побитий в 2005-му, а кримінальну справу щодо побиття порушили щойно 2013 року. Гелашвілі неодноразово заявляв, що побиття організував особисто Саакашвілі, котрого депутат звинувачував в аморальних вчинках і захопленні його нерухомості.

 

Разом з екс-президентом у цій справі до відповідальності притягнуто колишнього голову МВС Іване Мерабішвілі, колишнього начальника Спеціального оперативного департаменту Ереклє Кодуа і колишнього керівника управління цього ж департаменту Гію Сирадзе. 

 

Колишня голова парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе (котрій останнім часом закидають прихильність до Кремля) стала одним із ключових свідків звинувачення. Вона сказала, що особисто чула від Саакашвілі про плани розправи над Гелашвілі.

 

Раніше грузинський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі у справі про причетність до вбивства банківського співробітника Сандро Гіргвіліані.

 

Екс-президент Грузії також проходить обвинуваченим у справі про розтрату державних коштів на особисті потреби в особливо великих розмірах і у справі про захоплення телекомпанії «Імеді», яка критикувала Саакашвілі, та іншого бізнесу підприємця Бадрі Патаркацишвілі.

 

Нагадаємо, що у лютому цього року Михеїлу Саакашвілі видано посвідку на проживання в Нідерландах.

28.06.2018