Львів увійшов до п’ятірки найбільш комфортних міст України.

 

За даними 10-го щорічного рейтингу комфорту українських міст від журнлу «Фокус», Львів увійшов у п’ятірку лідерів, передає Zaxid.net.

 

Перше місце цьогоріч посів Харків, набравши 67,1 бала зі 100 можливих. На другому місці – Вінниця з 61,5 бала, на третьому – Київ (55,9 бала). Далі йдуть Львів та Одеса, у яких 55,8 та 52,5 бала відповідно.

 

Якість життя в українських обласних центрах, за винятком Донецька, Луганська та Севастополя, експерти оцінювали за такими критеріями: економічне становище (20 балів); легкість пошуку роботи та можливості для освіти (20 балів); якість муніципальних послуг (20 балів); умови для ведення бізнесу (10 балів); безпека (10 балів); інфраструктура міжміського транспорту (10 балів); екологія (10 балів).

 

Відтак, Харків отримав найвищі бали за критеріями оцінки містянами діяльності мерії та транспортної інфраструктури. Київ отримав найвищі оцінки за співвідношенням середньої заробітної плати та вартості базового споживчого кошика, а також за можливості пошуку роботи й отримання освіти. Найбільш екологічно чистим містом цього року визнали Луцьк, а найбезпечнішим – Івано-Франківськ, найвища інвестиційна привабливість у Полтави.

 

Серед переваг Львова експерти високо оцінили рівень доступу до якісної освіти. Позитивний вплив на економіку міста має розвиток сфери ІТ, де кількість зайнятих за два роки зросла з 13 тис. до 20 тис. осіб, а середня зарплата становить 44 тис. грн, тоді як в інших сферах – 7,5 тис. грн. Спостерігається й подальший розвиток сфери туризму: за 2017 рік туристи витратили на проживання і розваги у місті 714 млн дол.


Інфографіка: Zaxid.net

 

Проте, як зазначають експерти, відчуваються і недоліки: актуальною екологічною проблемою є сміттєзвалище.

 

Рейтинг комфортності українських міст журнал «Фокус» складає з 2007 року. Львів посідав перше місце у рейтингу в 2009-му та 2016 роках.

22.06.2018