Святослав Шеремета отримав нагороду від австрійського «Чорного хреста».

 

Відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії з увічнення пам’яті, голова ГО «Українські меморіали» Святослав Шеремета отримав престижну міжнародну нагороду. Про це він повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook.

 

«Отримав міжнародну нагороду – Золотий хрест. Цією нагородою Австрійський Чорний хрест відзначив багаторічну роботу нашої команди з увічнення пам'яті загиблих воїнів часів Першої світової війни», – написав Святослав Шеремета.Нагорода від австрійського "Чорного хреста". Фото: Facebook/Святослав Шеремета.

 

Торік Польща заборонила Святославові Шереметі в’їзд на свою територію терміном на рік. Попри це, візу історику видала Німеччина. А цьогоріч польська сторона змушена була запросити його до участі в розкопках на території знищеного меморіалу УПА в Грушовичах.

 

Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій створена постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.1996 №897. З цього часу Комісія є постійно діючим дорадчим органом при КМУ, утвореним для координації роботи з питань пошуку, обліку, облаштування, забезпечення збереження й утримання військових поховань жертв війни та політичних репресій на території України.

 

Комісія, зокрема, має забезпечувати взаємодію державних органів і установ з громадськими організаціями та спеціалізованими підприємствами в проведенні пошуку, обліку, благоустрою, забезпечення збереження і підтримки порядку на військових похованнях, похованнях жертв війни та політичних репресій на території як України, так і інших країн.

 

Австрійська громадська організація «Чорний хрест» створена у 1918 році. Її членами є переважно пенсіонери, історики, працівники архівів. На волонтерській основі вони проводять пошукові та відновлювальні роботи на місцях боїв у Словенії, Північній Італії, Хорватії, Росії, Білорусі, Польщі, Україні.

20.06.2018