Лише 7% українських студентів у Польщі планує повертатися до України.

Такими є результати останніх опитувань громадської думки.

 

 

Про те, що опцію повернення до України розглядає лише сім відсотків молодих українців, котрі навчаються в польських ВНЗ, свідчать дослідження Інституту суспільних відносин (Instytut Spraw Publicznych – ISP), проведеного серед означеної аудиторії. Про це повідомило «Польське радіо».

 

Інститут поцікавився, чому українці навчаються у Польщі і якими є їхні плани щодо майбутньої професії. Керівниця дослідження у Польщі доктор Мариля Косс-Ґоришевська з Інституту суспільних відносин сказала, що щотретій українець після закінчення навчання у Польщі прагне податися на Захід. 30% анкетованих після завершення студій планує їхати далі у західні країни Європейської Унії.

 

З дослідження також випливає, що українці обирають навчання в Польщі у зв’язку із незадовільними умовами життя в Україні та бажанням отримати диплом в одній із країн ЄУ. Анкетовані визнали, що на їхнє рішення впливає не стільки якість навчання, скільки менші витрати на життя порівняно з іншими країнами Євроспільноти, а також добра пропозиція стипендій та можливість безкоштовного здобуття вищої освіти.

 

Директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний наголосив, що українські студенти добре інтегруються у Польщі, але з країн Вишеградської групи найліпше це їм вдається в Чехії. На думку експерта, причиною може бути те, що студенти більше не можуть покладатися на подібність польської та української мов, тож самі повинні навчитися спілкуватися чеською мовою, що допомагає в інтеграції.

 

Опитані українці найчастіше навчаються на гуманітарних спеціальностях, вони обирають соціальні науки, а також правознавство та менеджмент. Значно рідше українські студенти вивчають природничі та точні науки.

19.06.2018