В Івано-Франківську після виступу гурту ХЗВ доручили освятити сцену.

 

Учора, 14 червня, у Палаці Потоцького в Івано-Франківську в межах фестивалю Porto Franko виступив гурт «Хамерман знищує віруси», що називає себе найадекватнішим гуртом в Україні. Міський голова Руслан Марцінків після цього шоу доручив освятити Палац Потоцького, про що він написав на своїй сторінці в мережі Facebook.

 

Обурення міського голови викликало те, що музиканти вийшли на сцену майже оголеними: один з них зробив собі костюм з двох картинок, а інший одягнув лише панчоху.Виступ гурту ХЗВ у Палаці Потоцького. Фото: Галка.

 

«Після вчорашнього виступу в Палаці Потоцького доручив В. Гайдару освятити місце проведення заходів! Організатори, а це Благодійний фонд Шевченка, гарантували дотримання моральних норм і християнських цінностей! Ми, звісно, за проведення заходів, але не таких! Порадьте, як діяти в таких обставинах, зважаючи на звинуваченні в політичному переслідуванні організаторів???» – написав Руслан Марцінків.

 

Олександр Шевченко, народний депутат і голова благодійного фонду, що є одним зі спонсорів фестивалю, також відреагував на виступ гурту.

 

«Звичайно, що суспільна мораль встановлює межі дозволеного. Для багатьох вчора ці межі були перейдені.

 

Навіть попри те, що захід був позначений як 21+. Підтримуючи фестиваль, наша команда раніше жодним чином не впливала на формування його програми, повністю довіряючи його керівникам – Ростиславу Держипільському, Роману Григоріву та керівникам напрямків. Жодного впливу, чи, тим паче, цензури з боку фондів «Новий Івано-Франківськ» та «Україна інкогніта» не було.

 

Тим не менше, розуміючи суспільний резонанс та неоднозначність трактування подій, надалі, очевидно, що ми будемо обумовлювати певні табу на майбутні фестивалі», – йдеться у повідомленні прес-служби нардепа.

 

ХЗВ грає суміш з поп-мелодій, хіп-хопу, панку, шансону і фолку, доповнюється елементами джазу і класичної опери. Основна мета гурту – кепкувати з реальності та заряджати драйвом публіку.

 

Гурт виступав на багатьох музичних і арт-фестивалях, створив власну рок-оперу «Трояндовий бутон», у якій взяли участь академічні, джазові і рок-музиканти та співаки, серед яких: Олександр Піпа (Attraktor, ex-ВВ, ex-Борщ), Даніелла Заюшкіна (Vivienne Mort) і оперний співак Андрій Перебийніс. Прем’єра «Трояндового бутона» стала однією з найгучніших подій фестивалю ГОГОЛЬFEST 2015. 

 

Перший день фестивалю теж активно обговорювали в мережі через виступ балету «Oh, Magic» австрійського хореографа Сімона Маєра. Актори під час вистави повністю роздяглися. Театральна постановка вже розділила франківців на два табори.

15.06.2018