СБУ обшукує прибічників "великої Румунії".

 

Співробітники Служби безпеки України проводять у Чернівцях слідчі дії в офісі однієї із громадських організацій, представники якої поширювали матеріали з зображенням Буковини як "великої Румунії".

 

Як ідеться у повідомленні СБУ, ці ілюстрації можуть містити заклики до порушення територіальної цілісності нашої держави.

 

 

"У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України, перевіряють дані щодо представників організації, які під час публічного заходу в обласному центрі демонстрували картографічні зображення території Чернівецької області у складі так званої «великої Румунії». Співробітники СБ України встановили, що надруковані карти виготовлені для пропаганди «святкування» на території України 100-річчя створення «великої Румунії»", – поінформували в СБУ.

 

Правоохоронці також зафіксували, що учасники організації поширювали літературу, "в якій можуть міститися заклики до відновлення так званої «історичної справедливості» через анулювання існуючих міжнародно-правових і міждержавних документів та «повернення» територій Північної Буковини, Північної Бессарабії та Південної Бессарабії до складу румунської держави".

 

11.06.2018