Луценко і Грицак зустрінуться з послами G7 через "справу Бабченка".

 

У п'ятницю Генеральний прокурор України Юрій Луценко та голова Служби безпеки України Василь Грицак зустрінуться з послами країн G7 для надання роз'яснень у справі інсценування вбивства журналіста Аркадія Бабченка.

 

Про це Луценко сказав напередодні в інтерв'ю журналістам, повідомляє аґенція "Укрінформ".

 

"1 червня у мене в ГПУ разом з головою Служби безпеки України та причетними офіцерами відбудеться зустріч із дипломатами G7, ми роз'яснимо все, що ми можемо в рамках таємниці слідства пояснити, і я впевнений, що дипломатія займе позицію, яку, наприклад, озвучує керівник дипломатичної служби Великої Британії, який чітко говорить, що країна має захищатись, а Росія має бути покарана. Я впевнений, що це правильна теза", – заявив Генпрокурор.

 

Юрій Луценко заявив, що інсценізація вбивства була конче потрібна для слідства. "Наша провокація була спрямована на те, щоб спонукати організатора дати нам більше інформації. Я, звичайно, мушу вибачитись перед усіма, хто стільки емоцій мав за ту добу щодо Аркадія, але зрозумійте, завдяки цьому ми маємо список", – зазначив Луценко.

 

Він також повідомив, що наразі СБУ володіє списком, який отримала від підозрюваного в організації вбивства російського журналіста Бабченка Бориса Германа, із 30 потенційними жертвами, на яких планували замах. Зокрема, Генпрокурор згадав, що серед фігурантів такого списку був один з активістів Євромайдану в Одесі та колишній офіцер ФСБ Росії, який втік з Росії і проживає на території України.

 

"Коли йдеться про життя 27 осіб, бо трьох ми вже на той момент знали, інсценування вбивства було абсолютно виправданим кроком, яким користуються у багатьох країнах світу і в нашій зокрема", – виправдовує Луценко.

 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін теж виправдовує спецоперацію.

 

"СБУ впевнена, що без всіх заходів, які були вжиті, були б подальші вбивства і було б неможливо їм запобігти. Генпрокуратура мірою розслідування надалі інформуватиме і суспільство, і міжнародне співтовариство про те, чому вдалося запобігти", – сказав Клімкін на прес-конференції з міністром закордонних справ Німеччини Хайко Маасом у Маріуполі в п'ятницю, інформує аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

Голова МЗС наголосив, що спецслужби РФ у своїй діяльності використовують всі методи. "Тактика Росії із дестабілізації передбачає все, абсолютно всі заходи. І ми маємо бути готовими протидіяти цьому", – підсумував Клімкін.

 

01.06.2018