"Вбивство Бабченка": Підозрюваний назвав прізвище куратора із путінського фонду.

 

Бориса Германа, підозрюваного в організації підготовки теракту та вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка, взяли під варту на два місяці без права на заставу.

 

Таке рішення ухвалив Шевченківський суд Києва у четвер увечері, повідомляє "Громадське".

 

 

На засіданні суду Герман заявив, що він є аґентом українських спецслужб і співпрацює з контррозвідкою.

 

"Я співпрацюю з контррозвідкою вже півроку", – ствердив Герман. 

 

Крім того, підозрюваний переконував суд: він знав, що найнятий ним "кілер" Олексій Цимбалюк співпрацює з правоохоронцями.

 

"Цимбалюк був обраний контррозвідкою, оскільки він відомий ще з АТО. Тому ми знали про інсценування, і що Цимбалюк побіжить [до СБУ]. Але для того, щоби отримати інформацію, ми передали росіянам список з 30 цілей (ідеться про 30 прізвищ, на яких нібито готувалися замахи, – Z). В СБУ багато людей, які спілкуються з Росією", – заявив Герман.

 

Зі слів затриманого, він співпрацював з одним підрозділом СБУ, натомість Цимбалюк – із іншим.

 

Герман стверджує, що був корисний для спецслужби – він знайшов кілька шляхів доставки грошей, а також "політичні партії та політиків, які цими грошима користуються".

 

Борис Герман заявив, що у фонді президента Росії Володимир Путіна є особа, котра відповідає за акти насильства та дестабілізацію становища в Україні.

 

"В’ячеслав Пивоварник у приватному фонді Путіна відповідає за Україну і теракти. Я його знав, коли ще жив в Україні. Контакт у Кремлі – Пивоварник", – сказав Герман.

 

Як писав Z, Борис Герман – виконавчий директор українсько-німецького спільного підприємства "Шмайсер", котре займається виробництвом зброї.

 

Адвокат Євген Солодко стверджує, що "Шмайсер" має "давні виробничі зносини" з Міністерством оборони, і фірма, з його слів, займалася волонтерською діяльністю "для потреб АТО".

 

Герман – колишній помічник народних депутатів Михайла Гончарова (5 скликання, Соцпартія) та Ігоря Плохого (6 скликання, Партія регіонів).

 

Його батько – Лев Герман, одіозний бізнесмен із 90-х, котрий заробляв гроші спільно з "чудовою сімкою", котра пізніше переросла в партію СДПУ(о) – йдеться про середовища Віктора Медведчука, Григорія Суркіса тощо.

 

В архівах українських медій можна знайти згадку Лева Германа в одному контексті з російським мафіозі Сєвою Могілєвічем.

 

01.06.2018