У Великій Березовиці на Тернопіллі згорів табір ромів.

 

На околиці Тернополя біля цукрового заводу в селищі Велика Березовиця згорів табір ромів. Пожежі передував напад і постріли, про які поліцію повідомила мешканка табору, передає прес-служба поліції в Тернопільській області.

 

За попередніми даними, постраждалі готували вечерю на багатті, коли на територію їхнього табору увійшла група з-понад 10 чоловіків і розпочала стрілянину. Під час нападу роми втекли в ліс, а їхні намети згоріли.


Мешканці спаленого табору збирали металобрухт. Фото: Досьє.

 

На час інциденту в таборі перебували 7 дорослих та 15 дітей, які приїхали із Закарпатської області та на життя заробляли збиранням металобрухту. Одного чоловіка нападники встигли побити, передає видання 20 хвилин.


У Великій Березовиці поблизу Тернополя стався напад на ромський табір, унаслідок якого той згорів. Фото: Досьє.

 

Зловмисників затримали у Тернополі, проте після допиту їх відпустили. П’ятеро з них виявилися неповнолітніми. Загалом вік нападників становить від 14-ти до 35-ти років. Окрім того, йдеться про їхню приналежність до однієї з радикальних організацій, проте в поліції деталей не розкривають.

 

«На місце затримання виїхали патрульні для допомоги. Затримали 12 осіб, які з битами хотіли розігнати циганський табір. Причетність всіх до правопорушення встановлюють», – повідомили в поліції.

 

З місця події поліцейські вилучили гільзи, імовірно, від пневматичної зброї. Цю подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 296 частина 4 ККУ – «хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень».

 

Поліція розглядає кілька версій того, що сталося: передусім – неприязнь до ромів. Водночас місцеві мешканці кажуть, що мало хто знав, де розташований табір, адже він був углибині лісу. Додають, що конфліктів з ромами переважно не мали.

 

Конфлікт прокоментував керівник Нацполіції Сергій Князєв.

 

«Будь-яка дискримінація за етнічною приналежністю є неприйнятною та знайде правову оцінку. За нападом на місце розташування ромів у смт Велика Березовиця розпочато кримінальне провадження. Розслідування має бути швидким та дієвим. За його результатами мені особисто доповідатиме керівник поліції Тернопільщини. Подібні хуліганські прояви жорстко припинятимуться. Винні особи будуть притягнуті до відповідальності незалежно від поглядів та приналежності до будь-яких організацій», – заявив він.

24.05.2018