Помер американський письменник Філіп Рот – нащадок емігрантів з Галичини

 

 

 

 

У віці 85 років помер один із найвидатніших романістів США Філіп Рот – автор 31 твору (в тому числі 25 романів, останній з яких вийшов 2009 р.), лауреат Пулітцерівської премії.

 

Причина смерті – хронічна серцева недостатність, повідомляє The New York Times з посиланням на подругу письменника.

 

Письменник народився 19 березня 1933 року в місті Ньюарк штату Нью-Джерсі в родині єврейських емігрантів з Галичини і сам навчався в єврейській середній школі (Weequahic High School). Відомо, що прототипами багатьох персонажів романів Філіпа Рота були особи, з якими він зазнався саме в шкільні роки і коли вони впізнавали себе у книгах, то спершу обурювалися, а потім – коли письменник став дуже популярним – щиро раділи. У Ньюарку одна з площ названа іменем письменника.

 

Світову славу Філіп Рот отримав як автор романів "Змова проти Америки", "Випадок Портного", "Звільнений Цукерман".

 

За своє життя він зібрав більшість престижних літературних нагород, в тому числі Пулітцерівську премію 1998 року за "Американську пастораль" і Міжнародну Букерівську премію 2011 року. Кілька разів номінувався на Нобелівську премію з літератури, але не отримав її.

 

Останнє інтерв'ю дав у 2014 році ВВС. "Гарантую вам, що це мій останній виступ по телебаченню... і взагалі остання поява на будь-якій сцені де б то не було", – сказав тоді він.

 

23.05.2018