У Великій Британії опубліковано доповідь про російські «брудні гроші».

Автори документа висновують, що країна повинна виробити стратегію протидії Кремлю, а також посилити фінансовий тиск на Путіна і його оточення.

 

 

Комітет британського парламенту із закордонних справ у понеділок, 21 травня, опублікував доповідь про «брудні гроші» з Росії. «Збиток, який вони здатні завдати зовнішньополітичним інтересам Об’єднаного Королівства, затьмарює вигоду від здійснюваних у Сіті російських транзакцій», – цитує текст доповіді радіо ВВС.

 

У документі зазначається, що Велика Британія не повинна закривати очі на дії «клептократів з кола президента Путіна і порушників прав людини», котрі за допомогою відмивання грошей «послаблюють наші альянси і підривають віру в наші інститути».

 

Доповідь було підготовлено за підсумками парламентського розслідування, яке отримало назву «Золото Москви: російська корупція у Великій Британії». Автори доповіді визнають, що їхня країна роками не робила достатніх заходів для того, щоб зупинити потік «брудних грошей» з Росії. Чинне британське «антивідмивне» законодавство, за їхнім твердженням, фактично так і не стало ефективним інструментом боротьби з корупціонерами через відсутність політичної волі у британського керівництва.

 

«Ні спеціалізовані аґенції боротьби з корупцією та шахрайством, ні поліція так і не почали працювати на повну силу проти економічних злочинів через брак людей і нерозуміння того, що вони розслідують. Через такий стан справ весь цей час російські "брудні гроші", відмиті в офшорах британських заморських територій, осідали в лондонській елітній нерухомості, в акціях, в предметах розкоші й на рахунках компаній, які обслуговують заможних людей без зайвих питань», – скаржилися автори документа.

.

Раніше Національна антикримінальна аґенція повідомляла, що обсяг грошей, які щорічно відмиваються у Великій Британії, становить сотні мільйонів фунтів стерлінгів. Використання Лондона як «бази для корупційних активів пов'язаних з Кремлем осіб» загрожує кепськими наслідками для національної безпеки Об’єднаного Королівства, відзначається в доповіді.

 

На думку представників парламентського комітету із закордонних справ, британській стороні спільно з міжнародними союзниками слід ускладнити випуск Росією суверенних облігацій, які не є об'єктом санкцій, через що не перебувають під обмежувальними заходами.

 

21.05.2018