Митники передали музеям 36 ікон та інших релігійних предметів.

 

На підставі рішення Експертно-фондової ради з питань безоплатного передавання вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, працівники Львівської митниці передали музеям та релігійним закладам 36 предметів релігійного культу. Серед них ікони, медальйони, датовані ХVIII – початком XX ст., інформує прес-служба ДФС у Львівській області.

 

Зокрема, передано ікони із зображенням Христа, Богородиці з Дитям, св. Миколи, Неопалимої Купини, Казанської Богородиці, св. Івана Хрестителя тощо. Виготовлені вони в Україні, Польщі, Росії. Переважають ікони олійними фарбами на дереві, багато з них мають металевий оклад, гравіювання, плакети з бронзи (литво), медальйони зі срібла та білого металу.

 

Найдавнішими і найціннішими є ікона Богородиці з Дитям, виготовлена в Україні у ХVIII ст., та преподобного Олександра Свірського 1794 року, виготовлена в Росії.

 

Свого часу ці видання затримали під час спроб незаконного переміщення через митний кордон України. Тепер їх передають постійне зберігання чотирьом музеям, зокрема, до Миколаївського обласного художнього музею імені В. В. Верещагіна передано 26 ікон.

 

Як повідомляв Z, раніше митники передали цінні видання Науковій бібліотеці ім. В. Стефаника. Книги також вилучили під час спроби їхнього незаконного переміщення за кордон.

15.05.2018