Почались ремонти дахів у пам’ятках на Саксаганського і Міцкевича.

 

У Львові розпочали масштабні ремонти дахів в будинках на вул. Саксаганського, 11 і пл. Міцкевича, 6/7. На ці роботи в міському бюджеті передбачено 4 млн грн, інформує прес-служба Львівської міськради.

 

«Вже розпочалися роботи з реставрації фасаду і даху на вул. Саксаганського, 11. Це дуже гарний і знаковий будинок для Львова, зразок пізньої сецесії.

 

Відповідно до проекту, там було внутрішнє водовідведення. Тобто на горищі були зроблені не ринви, а жолоби, по яких стікала вода. Ці жолоби колись протікали і їх невдало замінили – забрали і вивели ринвами. І дах почав протікати.

 

Мешканці цього будинку дуже активні і домагалися, щоб їм допомогли відремонтувати дах. Наразі на ці роботи з міського бюджету передбачено 3 млн грн. Роботи проводить фірма «Володар-Маркет». Це одна з кращих фірм, що спеціалізується по ремонту дахів», – розповіла начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.

 

Будинок № 11 на вул. Саксаганського є пам’яткою архітектури місцевого значення. За Польщі тут було фотоательє «Венус» та книгарня Шмаля. За радянських часів: у 1950-х рр. – майстерня з ремонту меблів, у 1970-80-х рр. – популярний бар «Нектар».

 

За словами Лілії Онищенко, також розпочалися роботи з ремонту даху в будинку на пл. Міцкевича, 6/7.

 

«Це кутовий будинок на розі вул. Коперника і пр. Свободи. У цьому будинку теж величезна проблема з дахом, зокрема з куполом даху – його в будь-який момент може знести вітром. Цей купол має цинкові фігурні зображення, які зроблені методом чеканки. Це дуже складний дах і ми вболіваємо, чи нам вдасться все зробити.

 

Тендер на проведення робіт виграла також фірма «Володар-Маркет». Будемо їм всіляко допомагати і сприяти, щоб вони зробили цей об’єкт. На ці роботи маємо лише 1 млн грн. Однак загальна вартість робіт становить понад 3 млн грн», – додала Лілія Онищенко.

 

У будівлі пл. Міцкевича, 6/7 з 1908  до 2007 року існував кінотеатр. Сьогодні тут орендує 256 кв. м під свій офіс «Самопоміч».

24.04.2018