«Велика сімка» виступила категорично проти повернення Росії в їхній клуб.

Міністри країн-членів G7 заявили про готовність до діалогу з Москвою, та водночас вказали на необхідність враховувати дії Росії, які загрожують глобальній безпеці.

 

 

Міністри закордонних справ країн «Великої сімки» мають намір зберегти жорсткий курс щодо Росії, повідомила інформаційна аґенція Reuters в понеділок, 23 квітня, з покликом на два знайомих зі ситуацією джерела. На думку представників G7, зустріч яких почалася в канадському місті Торонто в неділю, 22 квітня, дії Росії загрожують миру і безпеці.

 

«Позиція представників держав ”Великої сімки” є сигналом для російської сторони. При цьому країни G7 відкриті до діалогу з Росією», – заявив представник Державного департаменту США, котрий забажав залишитися анонімним. За його словами, під час евентуального діалогу необхідно враховувати відповідальність Росії за «дії, які завдають шкоди», і «за спроби дестабілізації держав».

 

«Учасники зустрічі висловилися на підтримку світового ладу, за якого усі сторони поважають державний суверенітет і територіальну цілісність», – зазначила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд.

 

У перший день зустрічі міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) виступив проти повернення до формату G8 за участі Росії. Про це він заявив під час саміту міністрів закордонних справ країн «Великої сімки». «Повернення Росії можливе тільки в разі, якщо буде усунута причина її виключення. У цьому питанні нічого не змінилося, наразі це не є темою для дискусії. Виконання умов для повернення до G8 лежить винятково на самій Росії», – зазначив Маас. 

 

Учасники зустрічі також обговорили атомну угоду з Іраном. Представники Європейської Унії висловили стурбованість можливим зривом угоди про обмеження іранської атомної програми.

 

Нагадаємо, що раніше президент США Дональд Трамп пригрозив вийти з угоди з Іраном в тому випадку, якщо до 12 травня цей документ не буде скоригований. Тегеран, своєю чергою, виступив проти будь-яких поправок до вже укладеної угоди.

23.04.2018