Росія і Сирія намагаються знищити свідчення хімічної атаки в Думі.

Такий закид зробив Вашінґтон Москві й Дамаску після того, як до Думи вчергове не були допущені представники Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).  

 

 

Сполучені Штати звинуватили Росію в тому, що вона перешкоджає доступу міжнародних інспекторів до місця газової атаки в Сирії, і заявили, що російська чи сирійська сторона, можливо, намагається знищити свідчення атаки на місцях.

 

«Наскільки ми розуміємо, росіяни, можливо, вже побували на місці атаки. Ми занепокоєні тим, що вони, можливо, намагаються знищити свідчення, щоб перешкодити роботі місії ОЗХЗ щодо встановлення фактів для проведення ефективного розслідування. Продовжуючи покривати використання Башаром Асадом хімічної зброї, Російська Федерація не тільки стала його моральним спільником, а й зрадила міжнародну Конвенцію про заборону хімічної зброї та Резолюцію 2118 Ради Безпеки ООН», – заявив на засіданні ОЗХЗ в Гаазі представник США Кеннет Ворд (Kenneth Ward), чиї слова цитує видання Business Insider.

 

Британська делегація в ОЗХЗ також звинуватила Росію і уряд Башара Асада в перешкоджанні потраплянню інспекторів до Думи. «Безперешкодний доступ має величезне значення. Росія і Сирія повинні співпрацювати з інспекторами», – наголошується в заяві британської делегації.

 

Представники Росії відкинули ці звинувачення, заявивши, що затримки відбуваються нібито через суботній ракетний обстріл сирійської території трьома країнами: США, Об’єднаним Королівством і Францією. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв'ю ВВС запевнив – може гарантувати, що Москва нічого не зачищала на місці хімічної атаки.

 

Інспектори ОЗХЗ минулого тижня виїхали до Сирії для проведення інспекції, але поки що не отримали доступу до міста Думи, яке після відходу повстанців перебуває під контролем сирійського уряду. Експерти мають намір зібрати зразки, опитати свідків і задокументувати докази, щоб встановити, чи було застосування заборонених отруйних боєприпасів. При цьому в їхню компетенцію не входить встановлення відповідальних за атаку.

17.04.2018