Голову НКРЕКП "відсіяли" з нового конкурсу.

 

Конкурсна комісія з відбору нових членів Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, відхилила кандидатуру нинішнього голови регулятора Дмитра Вовка, позаяк у нього недостатньо досвіду роботи у сфері енергетики.

 

Про це повідомляє аґенція УНІАН.

 

Згідно з оприлюдненою інформацією, стаж роботи Вовка у сфері енергетики становить 2 роки і 8 місяців (на посаді голови НКРЕКП). Натомість для того, щоб відповідати нормам закону, йому не вистачає 2 років і 2 місяців стажу.

 

Як зазначила секретар комісії Світлана Голікова, після сьогоднішнього рішення у кандидата є два дні, щоб оскаржити рішення конкурсної комісії і надати інформацію про стаж, якого бракує. "Дмитро Вовк пропрацював 3 роки і 3 місяці у ТОВ "Інвест Капітал", де він займався проектами у сферах добувної та вугільної промисловості", – повідомила Голікова.

 

При цім голова конкурсної комісії Василь Котко зазначив, що невідомо, скільки часу Вовк займався проектами властиво у вугільній галузі.

 

Раніше народний депутат від партії "Самопоміч" Лев Підлісецький повідомив, що Вовк подав свою кандидатуру на участь у конкурсі з відбору нових членів регулятора незважаючи на те, що закон про НКРЕКП не допускає до участі в конкурсі кандидатів, які мають досвід в енергетиці менш як 5 років.

 

Згідно з планом ротації членів НКРЕКП, термін повноважень Вовка закінчується в травні цього року.

 

Дмитра Вовка було призначено на посаду тимчасового виконувача обов’язків голови НКРЕКП наприкінці грудня 2014 року. З червня 2015 року набув повноважень голови регулятора.

 

До призначення на цю посаду у нього не було досвіду роботи у сфері енергетики: у 2009-2013 роках він працював в інвесткомпанії ICU, яка консультувала угоди бізнесу Президента Петра Порошенка, з березня 2013 року до грудня 2014 року Вовк працював у Москві – в корпорації Roshen, яка також належить Президенту.

 

Комісія під керівництвом Вовка реалізувала план підвищення тарифів на електроенергію для населення і при цьому також підвищувала тарифи для промисловості, що не дало можливості побороти перехресне субсидування на ринку електроенергії. За час керівництва Вовка НКРЕКП намагалася запровадити абонплату за газ, а також прийняла рішення про запровадження стимулюючого тарифоутворення для обленерго, яке встановлює норми прибутковості на старі і нові активи в розмірі 12,5%. Ставку на старі активи розкритикувала низка експертів. Експерт у галузі енергетики, колишній член НКРЕКП Андрій Герус вважає, що нові тарифи дадуть змогу власникам обленерго додатково отримувати близько 30 млрд грн на рік.

 

13.04.2018