У Майданському лісництві знайдено будинок, де діяло підпілля УГКЦ.

 

В Івано-Франківській області, у Майданському лісництві, знайшли закинутий будинок пасічника, де свого часу діяло підпілля УГКЦ, повідомив монах-студит, отець-доктор Юстин Бойко на своїй сторінці в мережі Facebook.

 

Будинок виявив брат о. Юстина. Тепер брати Бойки мають намір самотужки відновити це унікальне і пам’ятне для українців місце.Будинок, в якому діяло підпілля УГКЦ. Фото зі сторінки о. Юстина Бойка у Facebook.

 

«Підпілля УГКЦ – часи, які відходять у забуття. Мій брат Михайло Бойко перебував у робочих питаннях у Майданському лісництві, привіз звідти унікальні світлини, які розбудили у мені спогади.

 

На фото будинок пасічника. А насправді це був центр підпільної Церкви, у якому діяв ісповідник віри о. Михайло Косило. Офіційно він діяв як пасічник Делятинського лісокомбінату. Саме ця професія дозволяла йому і офіційно працювати на роботі, і бути повноцінним священиком УГКЦ.

 

Ми з братом плануємо відновити це місце! Хто бажав би поділитися спогадами, прошу писати.

 

І ще одне, але дуже важливе! Ця унікальна підпільна каплиця збереглася тільки і винятково завдяки одному лісникові Майданського лісництва!» – зазначив отець Юстин Бойко.

12.04.2018