Amnesty International просить місцеву владу приборкати радикалів.

 

Amnesty International Україна звернулася до голови Івано-Франківської ОДА та міського голови Івано-Франківська зі закликом взяти під контроль ситуацію з насильством з боку радикальних угруповань, що загрожують проведенню мирних акцій та подій у місті, передає Галичина.

 

Відповідні вимоги озвучені у листах, надісланих Олегові Гончаруку та Русланові Марцінківу.

 

Організація стурбована сплеском насильства з боку радикальних угруповань та численними нападами на публічні акції, освітні та культурні події. 

 

«За нашими даними, активістка Іванка Урда разом із громадською організацією "Фундація Регіональних Ініціатів" планували провести лекцію про фемінітіви 19-го березня з 18.00 в "Книгарня Є" (за адресою: Вул. Незалежності, 31).  До початку лекції стали приходити молоді люди в темному одязі з нашивками на одязі "Карпатська Січ", "Правий Сектор". Їх прийшло близько 20 людей. Загалом, на лекції були присутні близько 50 осіб.

 

Після початку лекції молоді люди почали ставити питання, підвищуючи тон і перебиваючи лекторку. Вони не реагували на зауваження організаторів, продовжували в агресивній формі ставити питання, вільно переміщатися по приміщенню і висловлюватися негативно стосовно феміністок, ЛГБТ та діяльності неурядових організацій в Україні.

 

Арт-директор "Книгарня Є" вирішив зупинити лекцію, коли пройшло 30 хвилин. Молоді люди, що ідентифікували себе представниками "Карпатська Січ", "Сокіл", "Правий сектор" запевнили, що будуть приходити і зривати подібні лекції і надалі», – йдеться у листі.

 

Правозахисники звернулися до Олега Гончарука та Руслана Марцінківа із закликами дати публічну оцінку нападам із боку радикальних угруповань, що відбувалися 8 березня та в подальші дні, а також діям поліції щодо незабезпечення права на свободу мирних зібрань та непритягнення до відповідальності винних у зриві мирної акції.

 

Аналогічні звернення були також надіслані очільникам Закарпатської області та міст Ужгород, Львів, Київ, Харків та відповідних областей.

03.04.2018