Губернатор Кемеровської області Аман Тулєєв подав до демісії.

Таким став кадровий наслідок страшної пожежі в торговельно-розважальному центрі в Кемерові.

 

 

Губернатор Кемеровської області, де тиждень тому пожежа забрала життя 64 людей, більшість з яких діти, Аман Тулєєв звернувся зі заявою про відставку за власним бажанням до президента Росії Володимира Путіна. Про це повідомив Telegram-канал обласної адміністрації зранку в неділю, 1 квітня.

 

На сайті адміністрації Кемеровської області з'явилося відеозвернення Тулєєва, в якому той говорить про трагедію в торгово-розважальному комплексі «Зимова вишня», а також дякує мешканцям Кузбасу за підтримку в розвитку регіону.  «Я подав президентові Російської Федерації прохання про відставку. Вважаю для себе правильним, усвідомленим, єдино вірним рішенням, тому що з таким важким вантажем працювати на посаді губернатора не можна. Морально не можна», – йдеться у відеозверненні Тулєєва.

 

Путін прийняв відставку Тулєєва, повідомляють на сайті Кремля. Виконувачем обов'язків губернатора Кемеровської області призначено заступника глави адміністрації Сергія Цивільова. Нагадаємо, що саме Цивільов спілкувався 27 березня з учасниками масового стихійного мітингу в Кемерові, котрі вимагали відставки влади в зв'язку з пожежею в ТРЦ «Зимова вишня». Перепрошуючи родичів загиблих, Цивільов навіть вклякнув на коліна.

 

73-річний Аман Тулєєв перебував у керівництві області з 1990 року, а з 1997 року він обіймав губернаторську посаду. У липні 1997 року указом тодішнього президента Росії Бориса Єльцина він був призначений главою адміністрації Кемеровської області. У жовтні 1997 року був обраний губернатором області, отримавши 95% голосів виборців. У квітні 2001 року знову обраний головою регіону (93,5% голосів). 20 квітня 2005 року за поданням президента, вже Володимира Путіна, наділений повноваженнями губернатора терміном на п'ять років. 18 березня 2010 року обласний парламент знову одноголосно затвердив його на цій посаді, тим самим продовживши повноваження на чергові п'ять років. 16 квітня 2015 року, в зв'язку зі закінченням терміну повноважень, президент призначив Тулєєва тимчасовим виконувачем обов'язків губернатора Кузбасу, а 13 вересня 2015 року його знову було обрано головою області (96,69% ​​голосів). Термін його повноважень закінчувався 2020 року. До його демісії в Росії залишалося тільки два «єльцинських» губернатори:  Тулєєв і керівник Бєлгородської області Євген Савченко.

01.04.2018