Українську Галицьку партію очолив 24-річний Роман Лозинський.

 

24-річний Роман Лозинський, пластун, політолог, який пройшов стажування у канадському парламенті, очолив Українську Галицьку партію. За це 31 березня проголосували на VІI З’їзді політсили, що відбувся у Львові, інформує прес-служба партії.

 

Роман Лозинський протягом минулого року був заступником голови політради Української Галицької партії, керівником секретаріату партії. До того він реалізував низку різних соціально-молодіжних проектів, був координатором Школи молодої еліти.

 

За освітою Роман політолог. Закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка, Школу публічного адміністрування Українського католицького університету, кілька програм на тему політичного лідерства.

 

Учасниками VII З’їзду Української Галицької партії стали майже 100 делегатів із трьох областей Галичини, з Києва та ще 11 обласних осередків, де зареєстровані організації політсили.

 

Раніше УГП очолював Богдан Панкевич – український політик, громадський діяч, публіцист, дипломат, почесний консул Королівства Нідерланди у Львові, депутат Львівської міської ради у 2010-2015 роках, член Несторівської групи, член ради «Української Галицької Асамблеї». Проте, за статутом партії, голову обирають на рік і не більше, ніж двічі поспіль.

 

Українська Галицька партія створена 2012 року, а офіційно зареєстрована 2014-го року. 2015-го вона взяла активну участь у місцевих виборах на Галичині. Відтак, вже третій рік у Львівській міській раді активно діє фракція УГП, яку експерти майже щороку відзначають як найкращу фракцію ЛМР. Загалом Українська Галицька партія представлена близько 80-а депутатами у різних місцевих радах Західної України. Від липня 2017 року активно Українська Галицька партія діє у Києві, поставивши собі за мету українізувати столицю, зокрема за допомогою ініціативи «Геть від Москви!».

01.04.2018