Римо-католицька громада запрошує на Пасхальне тридення.

 

Цьогоріч римо-католики святкують Великдень за григоріанським календарем 1 квітня. Львівська парафія св. Йоана Павла ІІ запрошує містян та гостей до розділення спільної радості свята.

 

«Пасха –  це не тільки Великодня неділя, це Пасхальне тридення, яке має на меті відобразити і таїнственно пережити історію страстей, смерті та воскресіння Ісуса. Кожна літургія Пасхального тридення – від Великого четверга до Великодня – має символи і обряди, які є тільки в ці дні», – каже настоятель храму о. Григорій Драус.

 

Так, у Великий четвер, 29 березня, о 18.30 відбулося читання про установлення Євхаристії та Священства. Для розкриття суті Євхаристії відбувається обряд омивання ніг – священик омиває ноги 12 особам, повторюючи жест Ісуса Христа під час Тайної вечері.

 

У Велику п’ятницю, 30 березня, о 13.30 відбудеться Адорація (поклоніння) Хреста, чування при Гробі Господньому. Цим жестом просять про розуміння і прийняття свого особистого хреста (важкої ситуації, страждання, несправедливості), про здатність бачити прояви Божої любові в житті. На парафії вшанують Хрест, написаний Іконописною школою УКУ, який буде виставлений на молитвах на Зустрічі молоді Taize. Також буде  інсталяція «Гробу Господнього».

 

Пасхальна Вігілія розпочнеться у суботу, 31 березня, о 19.00. Запалять новий вогонь на великій свічі («Пасхал»), співатимуть античний гімн «Exsultet» («Ликуй же»). Освятять воду і великодні страви.

 

На свято Великодня, 1 квітня, о 9.00 та 12.00 відбудуться Святі Літургії.

 

А минулої середи, 28 березня, римо-католицька громада провела Хресну дорогу від Митрополичої базиліки до санктуарію св. Антонія у Львові, передає Львівська архідієцезія РКЦ.

 

Хресну дорогу традиційно організовавують отці францисканці конвентуальні, а очолив її Архієпископ Мечислав Мокшицький. Разом з ним були його Єпископ-помічник Едуард Кава, Єпископ-сеньйор Харківсько-Запорізький Мар’ян Бучек, Генеральний вікарій Львівської архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек, священики, монахині, семінаристи, Лицарі Колумба, вірні місцевих парафій.

30.03.2018