Містянам презентували фільм про українців у лавах польського війська в часи Другої світової війни.

 

Сьогодні, 13 березня, у Львові презентували документально-ігровий фільм «Українці у польському війську. Друга світова війна», що висвітлює події від 1 вересня 1939-го до 22 червня 1941 року та містить унікальну інформацію про зниклих безвісти близько 150-ти українців, що воювали пліч-о-пліч з поляками у той період, передає Вголос.

 

Фільм планують випустити у трьох частинах, наступні дві матимуть назви: «Від Судової Вишні до Янова» та «В околицях Янова».

 

«Провокації Путіна діють на свідомість людей, втім наш фільм руйнує всі міфи, які створюють для розгортання міжнародних конфліктів. В українському кінематографі вже багато уваги було надано героям УПА, втім зовсім забутими є ті українці, що воювали у лавах польської армії. На основі цього потужного матеріалу вперше на території Львівщини ми провели спільну з поляками справу про пошук власної історії.

 

Полякам, що приїжджають допомагати нам із Варшави, дуже соромно за те, яка пропаганда наразі відбувається у їхній країні щодо ворожнечі з українцями. Вони бачать, що ми навіть більше переймаємося їхньою історією, ніж вони самі», – каже організатор проекту, голова ГО Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» Любомир Горбач.

 

Фільм реалізували завдяки конкурсу підтримки регіонального кіно. За словами начальника відділу інформації та поліграфії ЛОДА Володимира Трача, у 2016 році на підтримку українського кінематографу було виділено 700 тисяч гривень. У 2017 році вдалося відзняти 6 фільмів на суму 500 тисяч гривень.

13.03.2018