Названі переможці весняної хвилі «Міських Ґрантів».

 

Сьогодні, 9 березня, в Івано-Франківську оголосили переможців весняної хвилі програми «Міські Ґранти», передає Місто.

 

«Міські Ґранти» – це програма підтримки прогресивних міських ініціатив, у межах якої «Тепле Місто» на конкурсній основі надає фінансову підтримку на реалізацію ідей в Івано-Франківську.

 

У цьогорічній весняній хвилі взяли участь 36 проектів, більшість із них стосується прогресивної освіти, сучасного мистецтва та міського простору. Комісія незалежних експертів визначила 5 команд переможців, що отримають фінансову підтримку на втілення своїх ідей.

 

До п’ятірки переможців увійшов проект «Світ повний можливостей» від ГО «Інститут неформальної освіти». Проект сприятиме адаптації дітей з соціально вразливих категорій у суспільстві: діти об’єднаються та створюватимуть мультфільми. Для 90 дітей проведуть шість тренінгів, після яких малеча намалює 12 мультиків.

 

Ще один проект-фіналіст – «Врятуймо скарби разом». Головною метою є порятунок і реставрація сакральної колекції Івано-Франківського краєзнавчого музею та популяризації невідомих творів мистецтва.

 

«Franyk edition» – ідея команди з Одеси. В Івано-Франківську проведуть всеукраїнський БарКемп з цифрової спадщини. Відбудеться захід у травні. На своєрідному форумі спікери розкажуть про важливість оцифрування культурної спадщини. Проект покликаний популяризувати оцифрування вагомих для української культури матеріалів, аби їх зберегти та зробити доступнішими.

 

Фінансову підтримку отримає й Івано-Франківський навчально-реабілітаційний центр для дітей. В рамках проекту «Мій світ» на території центру облаштують майданчик з елементами канатного центру. Дітки з розладами мовлення та аутизмом зможуть активно проводити час та покращити своє здоров’я.

 

Також ґрантові кошти одержать ініціатори реставрації старовинних дверей будинку на вул. Незалежності, 29, двері якого потребують оновлення вже понад 120 років. Це вагомий внесок у збереження архітектурної спадщини Івано-Франківська.

09.03.2018