Завтра відбудеться традиційний феміністичний марш.

 

Завтра, 8 березня, у Львові відбудеться вже четвертий феміністичний марш. Цього року темою стане «Сестринство, підтримка, cолідарність», ідеться на сторінці події в мережі Facebook.

 

Організовує марш «Феміністична майстерня». Захід розпочнеться о 13-й годині на площі Ринок.

 

«Ми прагнемо жити в суспільстві, де зможемо без страху перебувати на вулиці у будь-який час доби, не соромитися повідомляти друзям, родичам або відповідним установам про насилля, якого ми зазнали. Ми хочемо, щоб штучний розподіл на "жіночу" та "не жіночу" справу залишився у минулому, керівні позиції та високооплачувані галузі – це справа навичок та знань, а не статі та гендеру. Ми нагадуємо, що рішення, як і з ким жити, народжувати, розлучатися – це наш особистий вибір. Ми хочемо попередити, що сексизм, який змушуватиме нас сумніватися в своїй цінності і людській гідності, обертатиметься нашою колективною злістю», – кажуть організатори.

 

Вони додають, що щороку в Україні 1 млн жінок зазнають насильства, і лише 10% з них звертаються в поліцію, а решта не роблять цього через страх суспільного осуду. Окрім того, жінки отримують на 25% меншу оплату за чоловіків за однакової кваліфікації.

 

«Нас з дитинства відучують розуміти свої потреби. Нам розповідають, що "жіночність" полягає у вмінні відмовитися від власних цілей. Наші амбіції обмежують ідеєю бути слухняною дружиною і бездоганною матір’ю. Через кризу системи дошкільної освіти і відсутність традиції справедливого розподілу праці по догляду за дітьми між партнерами жінки часто вимушені пожертвувати власною професійною реалізацією», – ідеться в дописі.
 

До маршу, за словами організаторів, можуть приєднатись жінки, які розуміють важливість підтримки одна одної: жінки різного віку, професій, сексуальної орієнтації, походження, мови, національностей, раси, стану здоров’я, жінки, які постраждали від різних форм насильства, самостійні й одружені, розлучені і закохані, матері і доньки, цисгендерні і трансгендерні, директорки і студентки, офіціантки і дослідниці, швеї і менеджерки, юристки і діджейки, а також чоловіки, які розуміють, що для розвитку суспільства важливо надати рівні можливості кожній і кожному.
 

«Ви не зобов'язані називати себе феміністкою. Для нас важливо, щоб ви з повагою ставилися до всіх жінок, присутніх на марші. Зокрема до феміністок (нас). І зрештою, якщо для вас важлива жіноча взаємопідтримка, можливо, ви вже феміністка/фемініст?» – зазначають організатори.

07.03.2018