У Великій Британії знову отруєно російського шпигуна-перебіжчика.

Цього разу жертвою отруєння став колишній офіцер ГРУ Сергій Скрипаль, котрого в Росії засудили за державну зраду.

 

 

66-річний Сергій Скрипаль зараз перебуває у тяжкому стані в центральному шпиталі міста Солсбері. Його було шпиталізовано разом з 30-літньою жінкою після того, як їм обом стало зле в місцевому торговому центрі. Існує підозра, що вони зазнали дії невідомого хімічного препарату.

 

Британська влада оголосила про надзвичайну ситуацію. Торговий центр і деякі інші райони міста оточила поліція, фахівці служби хімічного й біологічного захисту в повному обладунку проводили там дезінфекцію – повідомило радіо ВВС.

 

Скрипаль – колишній полковник ГРУ. Він народився 1951 року. Тривалий час служив у Головному розвідувальному управлінні, а потім вийшов у відставку в званні полковника. Протягом декількох років працював в управління справами російського МЗС.

 

У грудні 2004 року ФСБ заарештувала Скрипаля, звинувативши його у співпраці з британською розвідкою. Проти нього порушили справу про держзраду. Слідство дійшло висновку, що Скрипаль був завербований ще 1995 року. Російська влада порахувала, що навіть після відставки екс-розвідник продовжував передавати таємні дані, які добував через колишніх товаришів по службі.

 

Скрипаль визнав свою провину і в 2006 році був засуджений Московським окружним військовим судом на 13 років тюремного ув'язнення в колонії суворого режиму. Його позбавили всіх звань.

 

2010 року він отримав притулок в Об’єднаному Королівстві після «шпигунського обміну» між США і Росією у так званій «справі Чапмен», коли було розкрито мережі російських розвідників-нелегалів у США. Тоді чотирьох шпигунів для західних держав обміняли на десятьох російських шпигунів, спійманих у Сполучених Штатах.

05.03.2018