Правоохоронці затримали винуватців вибуху в ужгородському Товаристві угорців.

 

Правоохоронці затримали трьох винуватців вибуху біля будівлі Товариства угорської культури в Ужгороді 27 лютого.

 

Про це повідомила прес-служба Національної поліції.

 

 

Як розповів голова Нацполіції Сергій Князєв, одного зі зловмисників затримали у Черкасах, ще двох – у Кропивницькому. Спецоперацію проводили співробітники СБУ, поліції та спецпідрозділ КОРД.

 

Також встановлено можливого керівника нападів на Товариство угорців (попередній відбувся 4 лютого) – його пошуки тривають.

 

Як повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, організатор – мешканець Придністров’я, який одразу після злочину втік із України.

 

"Згідно з нашою інформацією, він співробітник МҐБ (міністерства ґосбєзопасності) Придністров’я", – зазначив Москаль на своїй сторінці у Facebook.

 

"З огляду на статус цієї території, зараз організатор недосяжний для українського правосуддя, однак ні в кого немає жодних сумнівів, що за другим підпалом офісу ТУКЗ стоїть ФСБ Росії (так само, як і за першим підпалом у ніч на 4 лютого, який скоїли громадяни Польщі, члени праворадикальної проросійської організації «Фаланга»)", – прокоментував голова ОДА.

 

Геннадій Москаль додав, що серед затриманих є й учасники АТО. "Вони не члени політичних партій чи рухів, а пішли на цю провокацію, спокусившись на гроші", – додав Москаль.

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив подяку правоохоронцям "за активну роботу". "Всюди стирчать російські вуха. «Привіт» всім, хто спекулював на містичних антиугорських настроях. Не виключаю, що на цьому спроби дестабілізації не закінчаться", – прокоментував Клімкін у twitter'і.

 

05.03.2018