МОК відновив у правах Олімпійський комітет Росії.

Фактично цим кроком Міжнародний олімпійський комітет зняв більшість санкцій з Росії як держави за допінґовий скандал.

 

                                                         Олександр Жуков

 

Через три дні після завершення Зимових олімпійських ігор в Південній Кореї МОК відновив повноцінне членство в організації Олімпійського комітету Росії (ОКР). Про це в середу, 28 лютого, повідомив президент ОКР Олександр Жуков.

 

За його словами, Олімпійський комітет Росії отримав від МОК листа, в якому йдеться про зняття санкцій з Росії. «ОКР повністю відновлений у своїх правах як член міжнародної олімпійської родини. Отже, ОКР може знову користуватися всіма правами і може виконувати всі обов'язки», – цитує слова Жукова телеканал ARD.

 

Водночас з Російського антидопінґового агентства (РУСАДА) досі не знято санкцій. «На жаль, повне відновлення статусу РУСАДА не завершено. Тут потрібна велика і серйозна робота. Думаю, вона буде не менш складною, ніж відновлення ОКР. Але це потрібно зробити якомога швидше», – зазначив Жуков.

 

Не зможе Росія повноцінно виступати й на Паралімпійських іграх, які проведуть в Пхьончхані з 9 до 18 березня. На Ігри запрошені лише окремі спортсмени-паралімпійці з Росії.

 

Нагадаємо, що МОК запровадив санкції проти Олімпійського комітету Росії в грудні 2017 року, після того як було встановлено, що російські спортсмени систематично вживають допінґ. Російським атлетам заборонили виступати на Зимових олімпійських іграх в Пхьончхані під національним прапором.

28.02.2018