ЄСПЛ змусив Україну виплатити 4 тис. євро дівчині, що використала "вічний вогонь" для яєчні.

 

Європейський суд з прав людини у вівторок постановив, що Україна має виплатити Ганні Сіньковій, яка в грудні 2010 року підсмажила яєчню на "вічному вогні" у Парку слави в Києві, 4 тисячі євро відшкодування нематеріальних збитків.

 

Про це йдеться у постанові, котру цитує аґенція "Укрінформ".

 

"Суд постановив, що Україна повинна заплатити пані Сіньковій 4 тисячі євро як відшкодування нематеріального збитку", – йдеться у постанові.

 

Сінькова клопотала про 30 тисяч євро відшкодування моральних збитків за те, що її заарештували, і за те, що вона перебувала під вартою до оголошення вироку.

 

"Суд не вважає, що її арешт був або свавільним, або незаконним, і встановив, що порушення пункту 1 статті 5 не було. Однак початковий термін тримання пані Сінькової закінчився 29 травня 2011 року, і вона була взята під варту винятково на основі обвинувального висновку, поданого до суду першої інстанції. Її подальше затримання як запобіжний захід було визначене 17 червня 2011 року, коли суд першої інстанції заборонив провести своє слухання у цій справі. Її затримання між цими двома датами, таким чином, не було охоплено жодним судовим рішенням, що є порушенням пункту 1 статті 5", – ідеться у поясненні до рішення ЄСПЛ.

 

Судді ЄСПЛ вважають, що термін перебування під вартою Сінькової з 29 березня по 30 червня 2011 року взагалі був "недостатньо обґрунтованим". За всіма іншими пунктами ЄСПЛ не знайшов у діях українських правоохоронців та судів порушень.

 

Водночас, як інформує УНІАН, чотирма голосами проти трьох ЄСПЛ вирішив, що не було порушення статті 10 (свобода слова). Суд визнав, зокрема, що засудження Сінькової за вираження зневаги до Могили Невідомого солдата є втручанням в її свободу слова, але воно було пропорційним обмеженням відповідно до внутрішнього законодавства.

 

16 грудня 2010 року активістка "Братства святого Луки" Ганна Сінькова смажила на вогні сосиски та яєчню. За цим спостерігали двоє працівників міліції, які, однак, не припинили дій дівчини, лише зробили зауваження. Ролик розмістили в мережі. Свої дії дівчина пояснила протестом проти недоцільного використання природного газу та ігнорування владою проблем ветеранів. Сінькову тримали в Лук'янівському СІЗО з 29 березня по 30 червня 2011 року. 4 жовтня 2012 року Печерський райсуд Києва дав їй 3 роки умовно.

27.02.2018