Олімпійська дискваліфікація для Росії залишилася в силі.

Надії росіян пройтися під триколором хоча б на закритті зимових Ігор-2018 в Пхьончхані не виправдалися знову через допінґ.

 

 

Рішення про те, що на церемонії закриття зимових Олімпійських ігор в Пхьончхані Росія залишиться дискваліфікованою, ухвалив виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету (МОК) у неділю, 25 лютого. Вердикт був оголошений за кілька годин до завершення Ігор – повідомило видання Spiegel Online.

 

«Комітет розглядав можливість відновлення членства Олімпійського комітету Росії до церемонії закриття Ігор в південнокорейському Пхьончхані, однак позитивні допінґ-тести двох російських спортсменів завадили ухваленню  такого рішення», – заявив президента МОК Томас Бах (Thomas Bach).

 

Підставою для постанови виконкому стала рекомендація спостережної комісії МОК. «Ми не всіх ощасливимо своїм рішенням. Нас будуть критикувати», – зазначила голова комісії Ніколь Гевертц (Nicole Hoevertsz).

 

Ще напередодні обговорення теми зняття дискваліфікації в МОК чітко ставилася попередня умова, що позитивне вирішення питання стане неможливим в тому випадку, якщо хоч одна з допінґ-проб російських спортсменів, котрі виступали під нейтральним прапором як «олімпійські атлети з Росії», не буде негативною.

 

Нагадаємо, що допінґ-тести засвідчили  вживання заборонених препаратів кьорлінґістом Олександром Крушельницьким і бобслеїсткою Надією Сєргєєвої.  Саме ці випадки виявилися вирішальними для винесення висновку МОК.

25.02.2018