Кравчук, Кучма і Ющенко закликали проголосити 2018-й роком української мови.

 

Колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко звернулися до голови держави Петра Порошенка з проханням оголосити роком державної мови нинішній 2018-й.

 

Про це йдеться у відкритому зверненні трьох президентів, що його цитує видання "Україна молода".

 

"Звертаємося до вас з проханням підтримати ініціативу щодо оголошення 2018 року Роком затвердження державної мови. Цей крок зміцнить фундамент української державності в такий бурхливий час нашої історії, сприятиме консолідації суспільства і покаже нашим іноземним партнерам нашу твердість і впевненість у власних ідеалах", – йдеться у листі.

 

Автори звернення відзначили, що після оголошення Порошенком 2017-го Роком англійської мови з'явилися "значні результати для розвитку науки і культури", а також є свідчення "незмінності євроінтеграційних прагнень України".

 

Вони додали, що "в умовах гібридної агресії проти нашої держави, загрози порушення цілісності її території важливим об'єднувальним фактором протидії цьому є утвердження державної мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України".

 

Три колишні президенти висловили надію, що Порошенко підтримає ініціативу і оголосить 2018-й роком затвердження державної мови.

 

12.02.2018