Міністерство культури піде до суду через незаконний МАФ УПЦ МП біля Десятинної церкви.

 

Міністерство культури України заявило про те, що каплиця Української православної церкви, яку без належних дозволів звели біля фундаменту Десятинної церкви у Києві, є незаконною, а відтак у міністерстві ініціюють судові позови.

 

Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці Міністерства культури.

 

"Міністерством культури України прийнято рішення про невідкладне вжиття заходів по усуненню перешкод щодо користування земельною ділянкою, яка надана Національному музею історії України у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель музею на вул. Володимирській, 2 у Шевченківському районі м. Києва, зокрема, шляхом пред’явлення відповідних судових позовів... Земельна ділянка, на якій, станом на сьогодні, незаконно розміщено малу архітектурну форму (МАФ), право власності на яку, згідно з рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 15.02.1912, належить релігійній громаді УПЦ, Десятинний храм Різдва Пресвятої Богородиці належить НМІУ на праві постійного користування згідно акту від 30.06.1999 року, ІІ КВ №004141. Єдиним законним користувачем земельної ділянки станом на сьогодні є Національний музей історії України. Законні права НМІУ, як землекористувача, порушено протиправними діями релігійної громади УПЦ", – ідеться в інформації Мінкульту.

 

Міністерство наголошує, що "мала архітектурна форма" є "незаконною забудовою", вона розташована на земельній ділянці "особливо цінних територій" та "призводить по пошкодження об’єктів культурної спадщини – пам’ятки національного значення на території охоронної (буферної зони) об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра» місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви (Церкви Успіння Пресвятої Богородиці) від V-IX століття".

 

Міністерство культури дало доручення керівництву НМІУ вжити заходів з усунення перешкод щодо користування земельною ділянкою, яка надана музею у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель музею на вул. Володимирській, 2 у Шевченківському районі м. Києва відповідно до рішення Київської міської ради від 29 жовтня 1998 року №22/123 (державний акт на право постійного користування землею ІІ-КВ №004141), зокрема шляхом пред’явлення відповідних судових позовів. Мінкультури прийме участь у розгляді справи та повторно надішле до правоохоронних органів звернення, спрямовані на захист пам’ятки.

 

06.02.2018