Міністерство культури України заявило про те, що каплиця Української православної церкви, яку без належних дозволів звели біля фундаменту Десятинної церкви у Києві, є незаконною, а відтак у міністерстві ініціюють судові позови.
Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці Міністерства культури.
"Міністерством культури України прийнято рішення про невідкладне вжиття заходів по усуненню перешкод щодо користування земельною ділянкою, яка надана Національному музею історії України у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель музею на вул. Володимирській, 2 у Шевченківському районі м. Києва, зокрема, шляхом пред’явлення відповідних судових позовів... Земельна ділянка, на якій, станом на сьогодні, незаконно розміщено малу архітектурну форму (МАФ), право власності на яку, згідно з рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 15.02.1912, належить релігійній громаді УПЦ, Десятинний храм Різдва Пресвятої Богородиці належить НМІУ на праві постійного користування згідно акту від 30.06.1999 року, ІІ КВ №004141. Єдиним законним користувачем земельної ділянки станом на сьогодні є Національний музей історії України. Законні права НМІУ, як землекористувача, порушено протиправними діями релігійної громади УПЦ", – ідеться в інформації Мінкульту.
Міністерство наголошує, що "мала архітектурна форма" є "незаконною забудовою", вона розташована на земельній ділянці "особливо цінних територій" та "призводить по пошкодження об’єктів культурної спадщини – пам’ятки національного значення на території охоронної (буферної зони) об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра» місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви (Церкви Успіння Пресвятої Богородиці) від V-IX століття".
Міністерство культури дало доручення керівництву НМІУ вжити заходів з усунення перешкод щодо користування земельною ділянкою, яка надана музею у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель музею на вул. Володимирській, 2 у Шевченківському районі м. Києва відповідно до рішення Київської міської ради від 29 жовтня 1998 року №22/123 (державний акт на право постійного користування землею ІІ-КВ №004141), зокрема шляхом пред’явлення відповідних судових позовів. Мінкультури прийме участь у розгляді справи та повторно надішле до правоохоронних органів звернення, спрямовані на захист пам’ятки.
06.02.2018