Сьогодні, 25 січня, під час засідання сесії Львівської міської ради депутати звернулися до генпрокурора та міністра внутрішніх справ України з проханням належно розслідувати незаконне відчуження майна Львівського автобусного заводу і щодо захисту інтересів держави, інформує прес-служба ЛМР.

 

Як повідомляв Z, ще з 2012 року місто боргує ЛАЗу 19 млн грн за автобуси до "Євро-2012". Сам завод збанкрутував, його борги викупила фірма, пов’язана з колишнім директором підприємства, громадянином Росії Ігорем Чуркіним. Спочатку депутати ЛМР після довгих дискусій таки погодили виділення з бюджету міста коштів, аби закрити борг, проте згодом дізналися, що працівникам заводу після його ліквідації заборгували зарплати. Тож місто передумало сплачувати кошти колишнім власникам.

 

Учора стало відомо, що за борг перед ЛАЗом суд наклав арешт на всі автобуси комунального АТП-1.

 

Подаємо повний текст звернення.

 

«Звернення

 

У результаті проведеного Фондом державного майна України конкурсу у 2001 році контрольний пакет акцій ВАТ "Львівській автобусний завод" придбало українсько-російське спільне науково-виробниче підприємство ТзОВ "СІЛ-Авто".

 

Незважаючи на те, що того ж року конкурс було визнано недійсним, а у 2003 році Господарським судом м. Києва було визнано недійсним і договір купівлі-продажу майна підприємства, до цього часу не вдається вирішити питання виконання судових рішень та повернення контрольного пакета акцій підприємства у державну власність.

 

Роками недобросовісні підприємці вчиняли незаконні оборудки з майном підприємства, ухилялись від сплати податків, фактично нищили виробничу базу, а судді різних інстанцій приймали завідомо неправосудні рішення. Цілісний майновий комплекс був фактично поділений між чотирма власниками, однак не з метою збереження і розвитку виробництва, а лише з метою уникнення юридичної відповідальності. В результаті близько 2000 людей втратили роботу, а ми спостерігаємо, як перетворюється в руїну колишня промислова гордість міста.

 

На сьогодні триває розслідування низки кримінальних проваджень за зазначеними вище фактами.

 

Попри це, на сьогодні, за інформацією Прокуратури Львівської області, на підставі підробленого рішення Господарського суду м. Києва знято відповідні арешти та заборону на відчуження майна Львівського автобусного заводу, а у січні 2016 року вказані об’єкти зареєстровані за двома юридичними особами у м. Києві.

 

Враховуючи викладене вище, ми, депутати Львівської міської ради, вимагаємо особистого контролю з боку Генерального прокурора України та Міністра внутрішніх справ України за розслідуванням зазначених вище фактів та захисту інтересів держави, що нарешті дало б змогу залучити ефективного інвестора на виробничі площі Львівського автобусного заводу та створити нові робочі місця».

25.01.2018