Клімкін: Україна не піддасться на російський трюк з поверненням кримських кораблів.

 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав "трюком" пропозицію Владіміра Путіна забрати українські кораблі з окупованого Криму, й заявив, що Україна на це піддасться.

 

Про це Клімкін сказав на прес-конференції у понеділок, повідомляє аґенція УНІАН.

 

"Стосовно російської пропозиції щодо зброї, яку окупаційна влада пропонує повернути з території окупованого Криму. Ви всі чудово розумієте російський трюк. Є ключова конвенція від 1907 року про правила ведення війни, так звана Гаазька конвенція. Там записано, що зброя повертається після укладення миру. Трюк в тому, щоб показати, що стосовно окупованого Криму іде якийсь діалог", – заявив голова МЗС.

 

Клімкін наголосив, що "у нас немає ніякого діалогу з будь-яких питань щодо статусу Криму". "Ми не будемо робити жодних речей, які можуть ослабити нашу політичну позицію і нашу юридичну позицію", – сказав голова зовнішньополітичного відомства.

 

Нагадаємо, 11 січня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова передати Україні військові кораблі й авіатехніку з окупованого Криму.

 

Командувач Військово-Морських сил Збройних сил України віце-адмірал Ігор Воронченко сказав, що заяву Путіна про готовність передати військову техніку з анексованого Криму слід ретельно вивчити, адже за нею може критися "брудна кремлівська гра". Він нагадав, що в Криму залишились українські бойові кораблі, підводний човен, БМП, БТРи, артилерія та міномети.

 

22.01.2018