Окупаційний суд ув'язнив Балуха на 3,5 роки.

 

Підконтрольний Кремлю Роздольненський суд 16 січня засудив українського активіста Володимира Балуха, звинуваченого в зберіганні боєприпасів, до трьох років і семи місяців колонії-поселення та штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (приблизно 4,6 тис. грн).

 

Про це повідомляє видання "Крим.Реалії".

 

Російський прокурор просив для звинувачуваного 5 років і 1 місяць позбавлення волі з відбуванням у колонії-поселенні та оплату штрафу в розмірі 20 тисяч рублів.

 

Перед початком вівторкового судового засідання Володимир Балух побажав українському народові "не здаватися".

 

"Не на смерть йдемо. Думаю, незабаром все це вирішиться. Я Україні хочу побажати не здаватися і нести народу боротьбу. Боротьбу за те, за що багато життів поклали найкращі люди країни. Якщо те, що зі мною відбувається, – жертва, то я так не вважаю. Все буде нормально, ми все одно переможемо. Все буде Майдан", – сказав Балух у розмові з журналістами.

 

Координаторка Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник повідомила, що до розгляду апеляційної скарги Балух перебуватиме в ізоляторі. "Незважаючи на те, що вирок ще не набув чинності, Балуха вже позбавили волі. Швидше за все, кілька днів він перебуватиме в ізоляторі тимчасового тримання – це той самий ІТТ, де на Балуха напав начальник ІТТ Валерій Ткаченко. Після цього його етапують в СІЗО. Суд повністю проігнорував докази невинуватості. За всіма показниками ми бачимо, що це черговий незаконний вирок. Четвертий рік триває це переслідування Балуха, проти нього озброїлася вся незаконна система Росії", – прокоментувала Скрипник.

 

Балух під час свого останнього слова на засіданні 15 січня заявив, що справа проти нього сфабрикована у зв'язку з його політичною позицією, і наголосив, що це не змусить його любити "нову батьківщину".

 

ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

 

Пан Володимир після окупації Криму Росією вивісив над своїм подвір'ям у селі Серебрянка синьо-жовтий прапор. На свій будинок він прикріпив табличку: "Вулиця Героїв Небесної сотні".

 

Захист Балуха і правозахисники вважають, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію.

 

16.01.2018