Слідами попа Гапона

Напередодні різдвяно-новорічних свят варто відновити в пам’яті біографію такого собі Георгія Аполоновича, який 9 січня 1905 року влаштував дуже своєрідну прогулянку для кількох десятків тисяч однодумців.

 

Провокація тижня

 

 

Після походів по даху і звільнення з обіймів правоохоронців від Міхеїла Саакашвілі чекали продовження шоу. Колишній президент і губернатор сподівання виправдав – і влаштував акцію, за яку звичайний обиватель був би обмежений у свободі пересування на кілька років. Поки любителі мистецтва насолоджувалися джазом у закладі культури, який за традицією називають «Жовтневим палацом», під стінами того будинку Саакашвілі з друзями влаштував акцію в стилі панк з елементами трешу.

 

Літали вибухові пакети, лунали звуки, схожі на постріли, поліціянти і нацгвардійці зазнавали шкоди власному здоров’ю, а грузинський апатрид зміцнював своє реноме еnfant terrible української політики.

 

Саакашвілі справді поводиться, як капризна дитина, якій дорослі дозволяють залазити на голову. Але навіть йому варто пам’ятати, що терпіння – на відміну від дурості – має межу і на будь-яку непосидючу задницю знайдеться ремінь.

 

Зустріч тижня

 

 

До візиту польського президента Анджея Дуди в Харків готувалися довго і ретельно. Боялися провокацій і чергових вибриків «корисних ідіотів». Захід відбувся згідно з протоколом, офіційний Київ втішився, що Варшава знову є нашим адвокатом у Європі, а вчорашні незгоди треба забути і з оптимізмом дивитися у світле майбутнє.

 

Горня дьогтю в баняк меду було хлюпнуто, коли головний поляк повернувся на свою батьківщину. Держсекретар канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський в інтерв’ю заявив, що відбудова знищених українських пам'ятників в Польщі є можливою винятково після проведення ексгумацій і точного встановлення, хто там похований, адже написи на місцях пам'яті мають відповідати історичній правді.

«Побачимо, чи українці будуть повністю лояльними стосовно своїх декларацій. Згідно з ними, місце пам'яті є там, де є людські кістки. Формула вшанування, яку зараз опрацьовано, є дуже важливим рішенням», – заявив Щерський і пояснив, що спочатку потрібно провести ексгумації, а потім відбудувати пам'ятники, і написи на них «мають відповідати історичній правді».

 

Досвід стосунків з поляками свідчить, що качати права сусіди вміють набагато краще за нас, і профіту від того процесу матимуть більше саме ті, кого так і не покарали за транспаранти «Пам’ятаємо про Львів і Вільнюс».

 

Гроші тижня

 

 

Чергове фінансове вливання у вітчизняну економіку з Заходу перенесене, у кращому випадку, на наступний рік. Європейський Союз третього траншу Україні не дасть, бо реформи в нас пробуксовують. Передбачали, що ЄС виділить 600 мільйонів євро, але оскільки вимог кредиторів не виконано, то святий Миколай з Брюсселя до Києва з мішком грошей не поїхав.

 

Не оптимістичні і фінансові справи в Вашингтоні.

«У нас досі є куди рухатися для завершення перегляду програми, тому на цьому етапі говорити про транші поки що рано», – заявив стосовно перспектив кредитування України представник МВФ Вільям Мюррей під час брифінгу у столиці США.

 

Незважаючи на це, в НБУ майже впевнені, що реформи в нас активізуються і вже в другому кварталі наступного року МВФ гроші дасть.

 

Всього Нацбанк чекає від фонду $3,5 млрд. Залишилася «дрібниця» у вигляді проведення реформ.

 

Зброя тижня

 

 

$350 мільйонів на допомогу армії України передбачено в бюджеті Сполучених Штатів на наступний рік. Паралельно уряд Канади дозволив поставки в Україну вогнепальної зброї, що в нас було тлумачено як швидку появу у вітчизняних степах напівлегендарних джевелінів (FGM-148 Javelin, переносні протитанкові ракетні комплекси).

 

Занадто радісну реакцію на такі новини трохи вистудив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов.

"Вже перезріла необхідність політичного рішення держав Альянсу щодо зняття штучних обмежень, надання Україні озброєнь, зокрема і летальних, для оснащення Збройних сил, інших структур сектора безпеки і оборони", – сказав Турчинов і нагадав, що східні кордони України є передовим рубежем європейської безпеки.

 

Залишилося почекати, що саме приїде до нас з берегів Онтаріо і як на берегах Дніпра освоюватимуть американські «воєнні» мільйони.

 

18.12.2017